Tylko 8 dni do końca pierwszego etapu Burn Residency


2014.03.08

opublikował:

Tylko 8 dni do końca pierwszego etapu Burn Residency

Zanim uczestnicy Burn Residency polecą na Ibizę, muszą przebrnąć przez etap krajowych eliminacji. Piątka najlepszych, wyłoniona przez głosowanie na Facebooku, będzie szlifować swoje skillsy i przygotowywać się do ostatecznej konfrontacji w DJ-skiej szkole SPINLAB. O tym, kto ostatecznie dostanie bilet na imprezową wyspę, zadecyduje profesjonalne jury w trakcie imprezy mix-off.

 

Skład pięcioosobowej komisji, dotąd trzymany w ścisłej tajemnicy, został właśnie ogłoszony. W skład jury wejdą ludzie, którzy na muzyce elektronicznej i różnych aspektach DJ-ingu znają się doskonale: Rafał Grobel, Puoteck, DJ Hyena, DJ Falcon1 i Michał „Bshosa” Brzozowski.

DJ i promotor muzyczny Rafał Grobel reprezentuje barwy wytwórni S1, znanej między innymi z projektu Niewidzialna Nerka. Grobel prowadził z Pezetem program telewizyjny Muzyka Nowoczesna, jest też współorganizatorem głośnej imprezy Record Store Day.

Puoteck to posiadacz jednego z najpopularniejszych głosów w Polsce. Jego charyzmatyczny wokal jest znakiem firmowym radia ESKA, w którym Puoteck prowadzi listę przebojów i audycję ESKA Live Remix. Przede wszystkim Puoteck jest jednak DJ-em z wieloletnim doświadczeniem, który zagrał setki imprez, rozgrzewając do czerwoności najważniejsze parkiety w kraju.

Nikt tak dobrze jak zwycięzca poprzedniej edycji Burn Residency nie rozpozna wśród setek DJ-ów materiału na gwiazdę Ibizy. Dlatego właśnie do składu jury dołączył pochodzący z Polski DJ Hyena, który w 2013 brawurowo przeszedł drogę zakończoną letnią rezydencją w słynnym Cafe Mambo.

Kolejnym DJ-em w składzie jury jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich turntablistów (5 tytułów Mistrza Polski IDA) i najlepszych klubowych wyjadaczy, współzałożyciel szkoły SPINLAB, czyli Falcon1. To właśnie w warszawskim SPINLABIE, jedynej w Polsce profesjonalnej szkole DJ-skiej, uczestnicy projektu będą nadawać ostateczny kształt setom przygotowywanym na mix-off.

Punkt widzenia menadżerów klubów, w których zwycięzcy projektu będą grać przez całe lato, najlepiej zrozumie ktoś, kto na co dzień sam prowadzi klub. Michał „Bshosa” Brzozowski to DJ i organizator imprez, który stworzył w Warszawie imprezową potęgę, czyli klub 1500m2 do wynajęcia. Poza tym Bshosa gra też na najważniejszych scenach festiwalowych w Polsce, Berlinie, Londynie czy Wiedniu, a pod pseudonimem BLCKSHP wydaje dla wytwórni Pets Recs. 

Gotowe miksy można zgłaszać do konkursu jedynie do 15 marca, przez facebookowy fanpage Burn Energy 

Polecane

Share This