TYLKO U NAS: Natalia Nykiel wybiera swoje TOP10 piosenek J Balvina


2020.04.12

opublikował:

TYLKO U NAS: Natalia Nykiel wybiera swoje TOP10 piosenek J Balvina

fot. mat. pras.

Choć J Balvin z każdym miesiącem staje się w Polsce coraz popularniejszy, dla wielu słuchaczy nadal pozostaje stosunkowo nowym zjawiskiem. Tymczasem kolumbijski artysta jest aktywny od ponad dekady i ma na koncie aż sześć albumów. Prawdopodobnie jedną z jego pierwszych fanek w Polsce była Natalia Nykiel. Poprosiliśmy artystkę o wskazanie dziesięciu piosenek Balvina, które darzy największą sympatią.

1. Rojo

„Rojo” to moja ulubiona piosenka z najnowszej płyty J Balvina „Colores”. Cała płyta jest konceptem audiowizualnym, każdy z utworów jest nazwany kolorem i do każdego z nich powstał klip. Czerwień to trzeci singiel promujący album, polecam Wam obejrzeć teledysk, może Was mocno zaskoczyć.

2. Amarillo

Lubię ten numer, bo zaczyna się od instrumentów dętych, które bardzo oddają klimat Kolumbii, która jak do tej pory jest jednym z piękniejszych krajów, jakie widziałam!

3. No Es Justo

Jeden z pierwszych numerów Balvina jakie poznałam. Tu na feacie z Zionem i Lennoxem. Zawsze poprawia mi humor i uwielbiam śpiewać go głośno w samochodzie z opuszczonymi szybami!

4. Reggeaton

To flagowy numer. J Balvin wykonuje go sam, natomiast do klipu zaprosił innych latynoskich raperów, wokalistów, znajomych jako reprezentację Latino Gang. Hymn gatunku reaggeton i tego skąd pochodzi. Feeling blessed of being an Urban Artist.

5. Ginza

Jeden ze starszych utworów, wspaniale sprawdza się jako dobre rozpoczęcie dnia!

6. Con Altura

J Balvin jest tu tylko gościem, podobno dograł się do numeru w 24 godziny od wysłania mu demówki. Kocham Rosalię miłością największą i poznałam ją właśnie dzięki J Balvinowi już jakiś czas temu. Zaśpiewała z nim na płycie „Vibras” piosenkę „Brillo” w 2018.

7. Morado

Drugi singiel z płyty „Colores”. Uwielbiam ten klip! Mam wrażenie, że Balvin z każdym swoim teledyskiem idzie po więcej, ale ten jest naprawdę królewski!

8. Bola Rebola

Moje najnowsze miłości, czyli funk brazylisjki i Anitta i to wszystko także dzięki J Balvinowi… Przyjaźnią się z Anittą („Królową Brazylii”) i niejedną piosenkę już razem zrobili, natomiast „Bola Rebola” jest absolutnym sztosem. Dodatkowo klip zrealizowany w brazylijskich favelach dodaje takiego klimatu…

9. X

J Balvin i Nicky Jam razem. Ten drugi w 2018 był współautorem piosenki promującej FIFA World Cup i na finałowym występie zaśpiewał właśnie utwór „X” niestety bez Balvina, ale za to z jego podobizną na koszulce. Mi prywatnie ten utwór kojarzy się z moimi wakacjami w Kolumbii.

10. Mi Gente

Nie mogłam nie dodać tej piosenki. Od niej się wszystko zaczęło, to chyba najpopularniejszy numer Balvina w Polsce. Kiedy zaczęłam uczyć się hiszpańskiego, bardzo dużo słuchałam płyty „Vibras” i piosenki „Mi gente”. W ten sposób, próbując tłumaczyć teksty piosenek poszerzałam słownictwo. Zaczęłam właśnie od „Mi gente”.

Zobacz wszystkie klipy polecane przez Natalię Nykiel w formie playlisty na YouTube

Polecane

Share This