Tymek zebrał blisko 40 tys. PLN na budowę szkoły w Kenii


2019.12.10

opublikował:

Tymek zebrał blisko 40 tys. PLN na budowę szkoły w Kenii

fot. kadr z wideo

We wrześniu w sieci pojawił się klip do kawałka Tymka „Radość”. Artysta nakręcił wideo w Kenii w ramach projektu Journey Through The Savannah, którego celem jest poprawa sytuacji życiowej i materialnej tamtejszych dzieci. Tymek jest jednym z ambasadorów akcji i wspiera ją nie tylko wizerunkowo, ale także swoimi działaniami. Raper zorganizował charytatywny koncert w warszawskiej Iskrze, zapowiadając, że dochód z niego trafi do Kenii. Impreza wyprzedała się na dwa tygodnie przed terminem, a zarobione dzięki niej 40 tys. PLN zasiliło konto fundacji Harambee, która wyda je na budowę szkoły. Ponadto będąc w Kenii Tymek namalował obraz, który udało się sprzedać za 2500 PLN. Te pieniądze również trafiły do fundacji.

W sieci pojawiło się wideo dokumentujące wizytę autora „Języka ciała” w Afryce kilka tygodni po tym, jak pojechał tam kręcić wideo.

Miesiąc po zdjęciach do klipu „Radość” Tymka odwiedziliśmy to samo miejsce w ramach kolejnej edycji projektu JTTS (Journey Through the Savannah), który ma na celu poprawę warunków edukacji dzieci w Kenii – niesamowite było dla nas to, że utwór został w ich głowach i nawet po takim czasie wciąż go nuciły.

Wyprawa odcisnęła piętno także na Tymku – raper po powrocie z Afryki postanowił wspomóc nasz projekt, organizując koncert charytatywny oraz sprzedając na aukcji namalowany przez siebie obraz. Zebrana suma pozwoli zrealizować kolejną edycję wolontariatu JTTS – czytamy w opisie materiału.

Tagi


Polecane


Share This