Ten Typ Mes nagrał kawałek o kotach. Gościnnie Iza Lach


2016.08.07

opublikował:

Ten Typ Mes nagrał kawałek o kotach. Gościnnie Iza Lach

Foto: A. Rawicz / mfk.com.pl

„Nieiskotne” to pierwszy singiel zwiastujący nowy album Mesa. W nagraniu gościnnie wystąpi Iza Lach. „Uwielbiam jej głos i swobodę śpiewania po polsku. Niezmiernie szanuję za etos singer/songwriter, samowystarczalność w robieniu bitów, pisaniu kompozycji i tekstów”, pisze Mes w tekście-reportażu opublikowanym na stronie Red Bulla.

Temat utworu komentuje z kolei w następujący sposób: „„Mieszkam z kotem już drugi rok i to nie mogło nie wpłynąć na teksty. (…) To numer o tym, że jakkolwiek się nie czujesz, zbyt źle czy zbyt pewnie z samym sobą, możesz liczyć na kota. Na kocią mordę, która obdarzy spojrzeniem doskonale obojętnym na wszystkie troski pierwszego świata. I pomoże ci nabrać dystansu”.

Wideo do piosenki zostało nakręcone w górach i na pustyni w okolicach Los Angeles. To nie jedyny materiał filmowy, jaki ekipa przywiozła z podróży. Zdjęć z wyjazdu do Kalifornii można się także spodziewać w kolejnym klipie warszawskiego rapera. „Niedługo kolejne, kompletnie inne, lecz nadal nieco dzikie klipy z nadchodzącej płyty. Którą idę właśnie miksować”, zapowiada Mes.

Producentem „Nieiskotne” jest Andrzej Pieszak, współpracownik m.in. Natalii Nykiel. „Nie mogłem słuchać tyle elektroniki i nie mieć efektów tych fascynacji na płycie”, dodaje Mes.

Premiera teledysku do piosenki za tydzień.

Polecane

Share This