Ten Typ Mes: „W przeciwieństwie do rapu inne gatunki odeszły od tego, co dzieje się między ludźmi”


2016.12.10

opublikował:

Ten Typ Mes: „W przeciwieństwie do rapu inne gatunki odeszły od tego, co dzieje się między ludźmi”

foto: kadr z materiału wideo

Ten Typ Mes pojawił się w dzisiejszym odcinku prowadzonego przez Jarosława Kuźniara programu „Onet Rano”. Artysta przyznał, że o godzinie, o której wyruszył dziennikarzem na samochodową przejażdżkę, na ogół śpi, choć zdarza się, że wraca wtedy z imprezy. W trakcie rozmowy poruszono kilka społeczno-politycznych tematów, raper mówił m.in. o tym, że wrocławianie imprezują znacznie bardziej spektakularnie od mieszkańców Warszawy i o korporacyjnej stolicy. W programie znalazło się miejsce na kilka słów o płycie „Ała.” oraz na wskazanie różnić między rapem, a innymi gatunkami muzyki.

Rap to tak samo szeroki gatunek jak rock’n’roll. Generuje najwięcej płyt, największą sprzedaż i najwięcej emocji. To od lat wiodący gatunek na świecie – wyjaśnia Jarosławowi Kuźniarowi Mes. – Rap dotyka prawdy. Pop, rock, wiele gatunków posługujących się tekstem – w przeciwieństwie do rapu, kompletnie odeszły od tego, co dzieje się między ludźmi, jakie mają relacje ze swoimi znajomymi, co czują w pracy, co czują w szkole. Gdzieś to wszystko rozmyło się kompletnie. Zaczęło być tekstowo za daleko ludzi – dodaje.

„Onet Rano” można zobaczyć tutaj . Mes pojawia się w czternastej minucie programu. Pierwszym gościem Jarosława Kuźniara był Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Polecane

Share This