Tysiące podpisów pod petycją w sprawie Bonusa RPK


2020.02.23

opublikował:

Tysiące podpisów pod petycją w sprawie Bonusa RPK

fot. kadr z wideo

Środowisko hip-hopowie wielokrotnie stawało w obronie Bonusa RPK. Raper został skazany w lipcu 2018 roku na pięć i pół roku więzienia za handel narkotykami oraz sąd nakazał mu zwrot 450 tys. złotych, które miał zarobić za wprowadzenie na rynek 25 kilogramów narkotyków. Oskarżenia oparte były na zeznaniach tzw. małego świadka w sprawie, który powiązał artystę z gangsterem Markiem Cz. ps. „Rympałek”. W akcie oskarżenia znalazły się także fragmenty twórczości rapera. W zeszłym roku trafił on do zakładu karnego.

Wielu artystów stanęło w obronie rapera. Wspominali o niej m.in. Sokół, Ten Typ Mes, Zorganizowano akcję „Murem za Bonusem” i rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją do prezydenta o ułaskawienie Bonusa RPK. Dotychczas podpisało ją już ponad 100 tys. osób.

Kilka dni temu raper nagrał wiadomość zza krat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Mamy to! 100 tyś. podpisów pod petycją do Prezydenta o ułaskawienie Oliwiera! Dziękujemy!!!❤🙏

Post udostępniony przez BonusRPK_official (@bonusrpk_official)

Oprócz raperów, swoje wsparcie pokazali także kibice. Podczas sobotniego meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok, kibice stołecznego klubu wywiesili baner z napisem #MuremZaBanusem. W tym samym czasie Bilon z Hemp Gru wrzucił na swoje InstaStory pozdrowienia dla Bonusa.

Pozdrowienia do więzienia. Bonusik, pozdrawiamy, czekamy tu na Ciebie – mówi Bilon
Murem za Bonusem zawsze – dodaje Żary.

 

Polecane

Share This