Tylko u nas: DJ 600V z nową epką


2018.01.22

opublikował:

Tylko u nas: DJ 600V z nową epką

foto: Facebook / DJ 600V

Po niemal czterech latach od nagranej wspólnie z Jackiem The Ripperem płyty „Since ’94” DJ 600V szykuje nowy materiał. Artysta zdradził nam, że przed kilkoma dniami zakończył się proces masteringu jego epki „600V presents Boombox Kings”. – Na epce będzie sześć tracków, ukaże się prawdopodobnie wyłącznie na winylu. Gościnnie pojawili się PMD z EPMD, the Artifacts, Ed O.G., G-DOT & Born, Joe S.M.P.T.E. i paru innych artystów – mówi nam DJ 600V. Nad masteringiem Volt pracował wspólnie z DJ-em Epromem i i Markiem Walaszkiem. – Podzieliliśmy się, każdy dostał po dwa tracki – tłumaczy.

Co znajdziemy na nadchodzącym wydawnictwie? – Stylistyka jak najbardziej tradycyjna. Wyciągnąłem z szafy starą bitmaszynę SP1200 (kultowe urządzenie wyprodukowane przez E-MU Systems – przyp. red.), której używałem na moich starych albumach – wyjaśnia artysta.

„600V presents Boombox Kings” będzie pierwszym solowym wydawnictwem legendy rodzimej sceny od czasu wydanego pod koniec 2004 roku albumu „Style (operacja zrób to głośniej)”. Później artysta nagrał jeszcze krążek „Global Hood Music” z Ronem G i wspomnianą płytę z Jackiem The Ripperem.

Nowa epka będzie dystrybuowana prawdopodobnie przez amerykańską firmę Fat Beats i jeden z rodzimych labeli. Jaki? Tego mamy się dowiedzieć wkrótce.

Oto grafika, która znajdzie się na okładce epki.

Polecane

Share This