U2 w Multikinie


2011.11.23

opublikował:

U2 w Multikinie

Szczegóły wydarzenia:

Wydarzenie w ramach Multikino | Music

Data: 1 grudnia 2011, start g.20:00

From The Sky Down

Bilety: 20zł

Wydarzenie w 23 kinach sieci Multikino:

 

Bydgoszcz

Elbląg

Gdańsk

Gdynia

Koszalin

Kraków

Łódź

Poznań 51

Poznań Malta

Poznań Stary Browar

Radom

Rumia

Rybnik

Rzeszów

Sopot

Szczecin

Warszawa Ursynów

Warszawa Targówek

Warszawa Złote Tarasy

Wrocław Arkady

Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Włocławek

Zabrze

U2 – FROM THE SKY DOWN

“Jedno z najznakomitszych świadectw procesu tworzenia muzyki rock and rollowej” – Entertainment Weekly

„Zawstydza mnie nasza nieudolność (…), dzisiaj jesteśmy lepszym zespołem. Nauczyliśmy się swojego rzemiosła” – Bono

„U2 pokonało grawitację i nie dało się ściągnąć w otchłań destrukcji (…). “From The Sky Down” opisuje dlaczego tak się stało” – David Guggenheim, reżyser

Fani Bono i reszty ekipy z U2 oraz maniacy rock and rolla mają ostatnio powody do radości. Po świetnych dokumentach o Pearl Jam i Ozzym Osbournie oraz premierowej emisji archiwalnych koncertów Nirvany i The Rolling Stones MULTIKINO zaprasza na kolejną  muzyczną podróż!

Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć „From The Sky Down”, czyli dokument uświetniający dwudziestą rocznicę wydania albumu „Achtung Baby”. Film zrealizowany został przez nagrodzonego Oskarem Davisa Guggenheimena („Będzie głośno”, „Niewygodna prawda”, „Czekając na Supermana”), a składają się na niego archiwalne materiały (w tym także nigdy wcześniej niepokazywane sceny, jak np. frustracje Bono na zapleczu sceny) oraz współczesne wywiady z muzykami.

Najbardziej w pamięć zapada fragment przedstawiający proces tworzenia „One”, czyli jednego z największych hitów zespołu. Ta fascynująca scena jest zbyt dobra, by ją streszczać, ograniczymy się więc do małego teasera – gdyby nie „One”, to U2 najpewniej przestałoby istnieć. A pomyśleć, że wystarczyło kilka chwil twórczego fermentu…

„From The Sky Down” to ponad godzina spędzona z monumentalnym zespołem-instytucją, który wspomina stare dobre czasy, opowiada o sobie, swoich frustracjach, lękach, inspiracjach. To spojrzenie w przeszłość i przypomnienie jednego z najlepszych albumów U2. To także świetny dokument, zrobiony ze smakiem i wyczuciem. Polecamy!

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 23 kin w 17 miastach Polski z łączną liczbą 199 ekranów i 44 442 miejsc. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w światowej klasy projektor cyfrowy „Christie”, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory cyfrowe Dolby 3D Digital Cinema. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet.

Polecane

Share This