Uciekli z domu opieki, żeby… bawić się na festiwalu

Staruszkowie uciekli z domu starców na festiwal muzyki metalowej.


2018.08.08

opublikował:

Uciekli z domu opieki, żeby… bawić się na festiwalu

fot. Karol Makurat

Dwóch mieszkańców domu starców w niemieckim Dithmarschen uciekło z placówki. Staruszkowie pojechali do Wacken na duży festiwal muzyki metalowej Wacken Open Air.

3 sierpnia pracownicy ośrodka opieki zauważyli zniknięcie dwóch starców. Opiekunowie byli zaniepokojeni całą sytuacją, więc postanowili powiadomić o całym zdarzeniu policję. Staruszkowie zostali znalezieni około 3.00 na przystanku autobusowym w pobliżu terenu imprezy. Byli przemęczeni, ale nie chcieli wracać do domu starców. Na miejsce odwiozła ich policja. Rzeczniczka prasowa komendy potwierdziła, że festiwalowicze byli cali i zdrowi.

Cały fakt skomentowali na Twitterze organizatorzy festiwalu. – Nie dyskryminujemy seniorów. Nigdy nie jesteś za stary na rocka.

Wacken Open Air 2018

Wacken Open Air to jeden z najpopularniejszych i największych metalowych festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 2 do 4 sierpnia. Na kilku scenach wystąpili m.in. Behemoth, Arch Enemy, Dimmu Borgir, Helloween, Epica, Fish, In Extremo, Nightwish, Sepultura, Gojira, Judas Priest, Children of Bodom, Ghost, Steel Panther, Udo Dirkschneider i Watain.

Polecane