Uczestnik X Factora skazany za wykorzystywanie niepełnoletnich chłopców


2020.01.25

opublikował:

Uczestnik X Factora skazany za wykorzystywanie niepełnoletnich chłopców

Danny Tetley był finalistą 15. sezonu brytyjskiej edycji X Factora. 39-latek trafił do drużyny żony Robbiego Williamsa, Aydy Field. Ma na swoim koncie także udział w takich programach jak „Popstars: The Rivals” i Idol. W X Factorze ostatecznie zajął szóste miejsce. Mimo zdolności wokalnych Tetley’a nie czeka raczej wielka kariera. A już na pewno nie taka o jakiej marzył. Danny spędzi bowiem najbliższe lata w więzieniu.

W 2019 roku Tetley został aresztowany pod zarzutem wysyłania nieletnim chłopcom pornografii. Na jego telefonie policja odkryła ponad 10 tysięcy wiadomości WhatAppa. Na początku obrońcy Danny’ego twierdzili, że ich klient jest wrabiany. Ostatnio jednak Tetley przyznał się do winy.

Zeznał, że zapłacił pięciu nastolatkom za ich nagie zdjęcia. Co więcej przyznał, że w 2018 i 2019 roku wysłał do nich nawet kilka tysięcy wiadomości. Tetley starał się także użyć swoich znajomosci by wpłynąć na zeznania świadków w swojej sprawie.

W piątek został skazany na dziewięć lat więzienia. Po tym czasie Danny ma być kontrolowany przez policję na wolności przez kolejnych osiem lat. Jego działania w sieci będą natomiast kontrolowane przez najbliższych 20 lat.

Polecane

Share This