UK Roots Connection na Ostróda Reggae Festival 2010


2010.08.07

opublikował:

UK Roots Connection na Ostróda Reggae Festival 2010

Po kilku latach penetracji polskiego rynku reggae, zagraniu kilkunastu imprez w różnych konfiguracjach personalnych, znakomitych występach na festiwalu w Bielawie oraz w szczególności One Love we Wrocławiu, fantastyczna ekipa rodem z Bristolu i Birmingham pojawi się aby roznieść scenę w Ostródzie.

Ci, którzy widzieli już ekipę spod znaku UK ROOTS CONNECTION (dawniej BRISTOL SOUND) czyli 2 Kings i The Scientist Sound w akcji wiedzą, ze nie ma w tych słowach żadnej przesady. Jedyny i niepowtarzalny Mistrz Ceremonii ROBBO DREAD, rewelacyjny DJ DEZY ROOTS, ANDY SCHOLES – legendarny DJ z samego serca Bristolu oraz rewelacyjni wokaliści JOSEF LALIBELLA oraz PRINCE JAMO nie uznają żadnych kompromisów… Potężna mieszanka reggae / roots, dub nie pozwala ustać na parkiecie ani sekundy. Tym bardziej że panowie planują w czasie swojego występu przeprowadzić konkurs tańca KINGSTEP. Lepiej już zacznijcie trenować J

Dla ekip spod szyldu UK ROOTS CONNECTION Polska jest drugim domem. Będzie to już ich 7 wizyta w naszym kraju. Mają na koncie koncerty na Reggae Dub Festival w Bielawie, dwukrotny występ na One Love we Wrocławiu, gościnne występy na trasie Habakuk w 2008 roku oraz własną trasę Bristol Sound Tour w 2010, która odbiła się szerokim echem w całym kraju. Ponadto Prince Jamo, Josef Lalibella oraz Robbo Dread brali gościnny udział w urodzinowych koncertach Habakuk na juwenaliach w Rzeszowie i Olsztynie w 2010 roku. Warto napomknąć że w sumie w tych imprezach wzięło udział 100000 osób (30 000 w Rzeszowie oraz 70 000 na olsztyńskiej Kortowiadzie). Prince Jamo nagrał wspólnie z Habakuk zresztą utwór Children of the Bass, który można odsłuchać w „ostródowym” playerze.

Ekipa ta jest bardzo mocna w UK. W tym roku, po raz kolejny artyści występowali na największym festiwalu świata – Glastonbury. Ponadto w maju supportowali w Bristolu Lee Perrego wraz z pełnym zespołem. Zaś ich sound system, własnoręcznie przez nich budowany jest słynny w całym królestwie…

W ramach bloku UK ROOTS CONNECTION zaprezentują się 3 ekipy:

– The Scientist Sound (Robbo Dread, Dezy Roots oraz Josef Lalibella)

– 2 Kings (Robbo Dread i Andy Scholes)

– oprócz tego Prince Jamo, który na zmianę występuje z The Scientist Sound oraz 2 Kings.

Ponadto gościem specjalnym tych imprez będzie King Lover, który po trzymiesięcznym kontrakcie w Shanghaju jest w genialnej formie.

Ekipa spod znaku UK ROOTS CONNECTION wystąpi też w charakterze gości na urodzinowym koncercie Habakuk, który odbędzie się 14.08.2010.

UK ROOTS CONNECTION:

– THE SCIENTIST SOUND / 2 KINGS / PRINCE JAMO

GREEN STAGE, OSTRÓDA, 13.08.2010, 01.00

Polecane

Share This