Ukraińska Lady Gaga w Polsce


2014.06.11

opublikował:

Ukraińska Lady Gaga w Polsce

Kim jest artystka, która chciałaby zdetronizować Lady Gagę? To Kamaliya – ukraińska wokalistka, aktorka i celebrytka. Urodzona na Zabajkale, a wychowana we Lwowie, swoją karierę rozpoczęła już w szkole podstawowej, otrzymując angaż do ukraińskiego zespołu folkowego „Halytska Perlyna”.

Po kilku latach zdecydowała się rozpocząć karierę solową, wydając w 1997 roku swój pierwszy album „Techno Style”. W przygotowywaniu materiału na płytę pomogło jej wykształcenie muzyczne – Kamaliya od początku swojej solowej działalności sama pisze swoje piosenki, gra na skrzypcach a swój głos lokuje między stylami: operowym Sary Brightman, popowym Britney Spears i balladowym Celine Dion.

W 2003 roku piosenkarka poślubiła miliardera pakistańskiego pochodzenia Mohammada Zahoora. Mąż postanowił spełnić marzenie Kamaliyi i pomaga jej do dziś w karierze. Artystka regularnie wydaje kolejne albumy, jej ostatni krążek z 2013 roku nosi tytuł „Club Opera”.

{sklep-cgm}

Poza działalnością muzyczną Kamaliya pojawia się również na dużym ekranie. Najnowszy projekt, do którego została zaangażowana to film „What About Love”, z Sharon Stone i Andym Garia w rolach głównych. Warto dodać, że w roku 2008 Kamaliya została Mrs. World (Zamężną Miss Świata) i od lat angażuje się w działalność charytatywną.

Mohammad w wywiadach twierdzi, że niebawem Kamaliya zdetronizuje Lady Gagę. Kto wie, być może dzięki ciężkiej pracy i kolejnym albumom ukraińskiej wokalistce uda się zająć miejsce amerykańskiej piosenkarki? Na razie Kamaliya rozwija swoją karierę na zachodzie Europy, wydając płyty w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Jest też coraz popularniejsza w Polsce, gościła już z krótkim występem w ubiegłym roku w Sopocie, a już niebawem, 19 czerwca zagra pierwszy pełny koncert w klubie Explosion na imprezie, która uświetni 10 urodziny telewizji iTV.

Polecane

Share This