Ulver jutro w Poznaniu


2011.04.04

opublikował:

Ulver jutro w Poznaniu

Już Jutro, tj. 5 kwietnia w poznańskim klubie Eskulap wystąpi noweska formacja Ulver. W ramach swojego występu zespół zaprezentuje w całości najnowszą płytę „Wars Of The Roses”, której premiera przewidziana jest na 25 kwietnia. Jednak fani Ulvera będą mieli okazję już nabyć nowy album w wersji winylowej (płyta dostępna jest tylko na koncertach). Norwegowie zaprezentują także nową oprawę wizulaną do premierowego materiału z płyty. Koncert Ulvera poprzedzi muzyczny performance muzyka ukrywającego się pod pseudonimem Zweizz. Bilety na Ulver Zweizz są jeszcze dostępne w punktach sprzedaży, m.in. sieć Ticketpro.pl (Empiki i Media Markty).

 

Ulver to jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych z racji przebytej ewolucji na przestrzeni kilkunastu lat istnienia. Muzyczna podróż tego zespołu zaczęła się na początku lat 90. ub. wieku w samym środku kontrowersyjnej, norweskiej sceny black metalowej. Będąc jednocześnie częścią tego ruchu, od samego początku istnienia grupa zaznaczała odmienne spojrzenie na black metal, włączając weń wiele elementów folkowych czy decydując się na nagranie w zupełności akustycznej płyty (Kveldssanger, 1995 rok). Przełomem w twórczości i zarazem przekroczeniem granicy pierwotnej stylistyki była jednak płyta ‘The Marriage of Heaven and Hell’ oparta na utworze brytyjskiego poety Williama Blake’a. Poczynając od tego albumu, Ulver pod przewodnictwem charyzmatycznego i obdarzonego charakterystycznym głosem Kristoffera ‘Garma’ Rygg’a zaczął badać rejony elektroniki, post rocka i muzyki industrialnej. Zespół ma również na swoim koncie kilka soundtracków, z których jeden – do filmu Lyckantropen – został nominowany do norweskiego odpowiednika nagrody Grammy.

 

Kristoffer Rygg znany również jako Trickster G. wielokrotnie podkreślał niechęć do występów na żywo, jednak od 2007. roku Ulver z powodzeniem koncertuje coraz częściej, podkreślając swoje niekonwencjonalne brzmienie bogatą w wizualizacje oprawą sceniczną. Na kwietniowym koncercie w Poznaniu, fani będą mieli okazję usłyszeć utwory z płyty ‘Critical Geography’ mającej ukazać się w niecały miesiąc wcześniej, jak i ujrzeć nowe wizualne oblicze zespołu.

 

http://www.myspace.com/ulver1

ULVER

Zweizz

5.04 20:00 Eskulap/Poznań

bilety: 80/90 pln

do nabycia: Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), bilety24.pl

bilety kolekcjonerskie: POZNAŃ: Rock Long Luck (Poznań, Ul. Półwiejska 20), CIM (Ratajczaka 44 – Arkadia), GDAŃSK: Punkt Lotto (CH Manhattan), WROCŁAW: Rocky (DH Feniks), WARSZAWA: Ticketstore

Tagi


Polecane

Share This