Unikatowa gitara na Przystanku Woodstock


2013.07.31

opublikował:

Unikatowa gitara na Przystanku Woodstock

1 sierpnia rozpocznie się XIX Festiwal Przystanek Woodstock. Specjalnie na tę okoliczność Szymon Chwalisz, malarz, grafik, wyspecjalizowany w technice aerografu wspólnie z Szymonem Marszałkowskim stworzyli niepowtarzalny, gitarowy projekt.

Design przedstawia portrety muzyków, którzy wystąpią w tym roku w Kostrzynie nad Odrą: Romana Lechowicza z zespołu Big Cyc, Konrada Wojdę z Farben Lehre, Pawła „Draka” Grzegorczyka (Hunter), Piotra „Dzikiego” Chancewicza (Mech). Artyści zgodzili się zagrać na przygotowywanej gitarze w trakcie swoich występów, a później złożyć na niej autografy. Po zakończeniu Festiwalu instrument zostanie przekazany Jurkowi Owsiakowi, by trafić na licytację w trakcie trwania najbliższego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Szymon Chwalisz na co dzień maluje motocykle, samochody, wnętrza techniką aerografu. Zajmuje się tym od 2003 r. Zdobył już wielu miłośników i klientów nie tylko w Polsce, ale i za granicą, jego prace były wystawiane m.in. we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Łączy techniki, klasycznym warsztatem tworzy mistycyzm nowoczesności. Od lat fascynuje go także grafika.

 

To już drugi taki projekt Szymona dla WOŚP. Poprzednią, równie unikatową gitarę z portretami Renaty Przemyk, Jurka Styczyńskiego, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Tomasza „Titusa” Pukackiego, Kazika Staszewskiego i Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka zlicytowano podczas XXI Finału Orkiestry.

Polecane

Share This