Uniqplan gościem na trasie z Turboweekend


2013.03.14

opublikował:

Uniqplan gościem na trasie z Turboweekend

W roli suportu kwietniowych koncertów duńskiej grupy Turboweekend pojawi się polski Uniqplan! Zespoły wystąpią wspólnie w trzech miastach, w ramach nowego cyklu Eska Rock Live. 20 kwietnia zagrają w Warszawie (Proxima), 21 kwietnia w Poznaniu (Eskulap), a 22 kwietnia we Wrocławiu (Alibi).

Nowoczesne brzmienie kwartetu Uniqplan to nowa jakość na polskiej scenie. To bez wątpienia muzyka dwudziestego pierwszego wieku, choć słychać w niej głęboką inspirację syntezatorowym światem lat 80-tych. Twórczość zespołu najtrafniej można określić jako mieszanka nowofalowego indierocka z bardzo dużą dawką elektroniki. Muzycy Uniqplan zdołali w zupełnie wyjątkowy sposób połączyć rockowy pazur i emocje z melodyjnością i brzmieniami synth-popu, tworząc tym samym swój niepowtarzalny styl. Energia, wysmakowane aranżacje, britpopowy wokal, charakterystyczne brzmienie gitary solowej, i przede wszystkim dobre melodie – wszystko to sprawia, że utwory pozostają w pamięci już po pierwszym przesłuchaniu, a koncert jest niezapomnianym przeżyciem.

Pojawienie się Uniqplan przed Gossip na warszawskim Torwarze w listopadzie 2012 spowodowało niemałe zaskoczenie publiczności, słyszącej polski zespół prezentujący tak światowy poziom. Wśród wielu koncertów grupy warto też wspomnieć o występach na festiwalu w Jarocinie i na Ursynaliach. W kwietniu Uniqplan dołącza do duńskiego Turboweekend na pierwsze koncerty cyklu Eska Rock Live. Z pewnością będzie to niezapomniana trasa!

Bilety już w sprzedaży.

Polecane

Share This