Unite all originals (video)


2013.03.15

opublikował:

Unite all originals (video)

“Unite all Originals” to projekt artystyczny powołany do życia przez adidas Originals. Sercem akcji jest adidas collider, dostępny pod adresem http://www.adidas.com/originals. Collider to aplikacja internetowa, pozwalająca każdemu zanurzyć się w świecie oryginalnych doznań, gdzie międzynarodowi artyści z różnych dziedzin sztuki zderzają się ze sobą, tworzą wspólne kolaże, aby wykreować coś naprawdę niespodziewanego i unikalnego.

Pierwsza produkcja, czyli klip muzyczny wyreżyserowany i wyprodukowany przez francuskiego artystę SoMe, pokazuje DJ-a i producenta A-Traka pracującego nad nową wersją własnego singla „Landline”, wzbogacanego ambientowymi dźwiękami. Wszystko po to, aby stworzyć wyjątkowy, unikalny utwór.

Na stronie www.adidas.com/originals można znaleźć kolejne odsłony „Unite all Originals” w wykonaniu m.in. raperki Iggy Azalea czy Daniela Distatera z Heroes x Villains.

A-Trak i SoMe

W dzisiejszej kulturze DJ A-Trak zajmuje wyjątkowe miejsce. On i jego  partner Nick Catchdubs założyli w Stanach Zjednoczonych mocno trendsetterski label pod nazwą „Fool’s Gold”. To przedsięwzięcie pozwoliło na rozpoczęcie kariery takim artystom jak Kid Sister i Kid Cudi. Obecnie A-Trak jest jednym z najbardziej rozchwytywanych remikserów muzyki elektronicznej, a jego remiksy  Yeah Yeah Yeahs i Boys Noize stały się niezaprzeczalne filarami DJ-ingu na całym świecie.

W 2009 roku światło dzienne ujrzały dwa kolejne miksy: Infinity 1 i Fabricilive 45. W tym samym roku narodziła się współpraca z Armandem Van Heldenem, w wyniku której powstał doskonale znany kolektyw dj’ski „Duck Sauce”.

So Me jest znany na całym świecie ze swych rysunków, w których miksuje retro typografię z motywami hip-hopowymi. Jest także geniuszem, który stoi za najwybitniejszymi wizualizacjami wytwórni muzyki electro Ed Banger. Wyreżyserował klipy dla Justice, Kanye West, Kid Cudi, MGMT i Duck Sauce, które przyniosły mu wiele nagród, w tym nagrody MTV Music Award.

{no_comment}

Polecane

Share This