Unsane już w weekend w Polsce

Amerykanie będą promować album "Sterilize".


2017.10.03

opublikował:

Unsane już w weekend w Polsce

foto: mat. pras.

Już w sobotę we Wrocławiu wystąpi formacja Unsane. Amerykanie zagrają w klubie D.K. Luksus (ex Carpe Diem) w towarzystwie wywodzącego się ze stolicy Dolnego Śląska The Dog oraz opolskiego August Landmesser. Dzień wcześniej grupa zagra w Hydrozagadce (Warszawa), gdzie w roli supportu zobaczymy mających już na koncie koncerty z formacjami Gojira i Conan muzyków Moaft.

Unsane przyjadą do Polski promować wydany we wrześniu album „Sterilize”. Promowany singlami „Aberration” i „The Grind” krążek potwierdza znakomitą formą nowojorskiego tria, które miało duży wkład w rozwój agresywnego i głośnego brzmienia. Powstali w 1988 roku i choć są inspiracją dla wielu, dziś kultowych zespołów noise rockowych, cały czas pozostają w podziemiu i stronią od komercji. Są jak uderzenie młotkiem, miażdżą sekcją rytmiczną, a wokal przypomina cięcie piłą łańcuchową stalowej belki.

The Dog Grupa lokalnych scenowych wyjadaczy, w składzie członkowie m.in. Ass To Mouth czy We Are Idols. Na koncie mają 2 EP-ki i LP „The Devil Comes At Night” wydane w ubiegłym roku. Grają wściekły hardcore dla zwykłych ludzi ze straconego pokolenia, którzy czują się jak gówno, choć nie do końca wiedzą dlaczego. Kluczowe hasła: stracone marzenia, brak satysfakcji, monotonia.

Wywodzący się z Opola zespół August Landmesser powstał w 2012 roku. Część członków kapeli grała lub gra w opolskich zespołach: Long Way To Go, Paprika Korps, Verrecke czy Braktkanki. Ich muzyka to pochodna fascynacji różnymi odmianami hardcore-punka z dużą dozą gruzu i mocnych tekstów. Aktualnie są w trakcie nagrywania materiał na split EP i split LP.

Polecane