Ursynalia 2010: kolejni wykonawcy


2010.02.19

opublikował:

Ursynalia 2010: kolejni wykonawcy

Pierwszym zespołem jaki potwierdził swój udział na Ursynaliach 2010 był brytyjski The Futureheads. Poniżej prezentujemy kolejnych artystów tym razem z Polski.

 

Jelonekwww.myspace.com/jelonekpl

Michał „Jelonek” Jelonek – członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych, były członek kieleckiej grupy Ankh. Jeden z najlepszych skrzypków na polskiej scenie rockowej. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993) oraz 2 miejsce Teraz Rock (2009). Jelonek wygrał wiele konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Koncert Jelonka otwierał Woodstock 2009. W tej chwili Jelonek prowadzi w Plebiscycie Złotego Bączka za występ na Przystanku Woodstock 2009!

Sidney Polakwww.myspace.com/sidneypolak

Autor i wykonawca takich hitów jak „Chomiczówka”, „Otwieram Wino”, „Skuter” znany również jako perkusista zespołu T.Love. Sidney Polak jest nominowany w dwóch kategoriach w plebiscycie Viva Comet 2010…

 

Carrionwww.myspace.com/carrionpl

Radomska grupa podbijająca serca słuchaczy Radia Eska Rock. Ich najnowszy singiel „Sztandary Eloi” wielokrotnie gościł na 1 miejscu popularnej listy NRD!

 

Tegoroczne Ursynalia to trzy dni muzycznego święta które odbędzie się 28,29 i 30 maja.  W tym roku – zapowiadają organizatorzy – przygotowaliśmy energetyczną muzyczną mieszankę rocka, popu, reggae, muzyki świata oraz muzyki elektronicznej. Owa różnorodność styli muzycznych będzie miała swój wyraz na dwóch niezależnych scenach – głównej i tanecznej.

To właśnie dzięki skali wydarzenia i różnorodnym projektom towarzyszącym znajdującym się w programie Ursynaliów 2010 chcemy prezentować kreatywność i otwartość studentów. Na specjalnie zaaranżowanym terenie malowniczego Kampusu SGGW odbędzie się prezentacja organizacji studenckich oraz dokonań młodych artystów z różnych dziedzin sztuki, wernisaże, wystawy, Wielkie Studenckie Graffiti, jak również warsztaty prowadzone przez specjalistów. To jednak nie koniec atrakcji. W tym roku będzie można również wziąć udział w zawodach sportowych organizowanych przez środowisko AZS, a także przeżyć niezapomniane, pełne wrażeń chwile w Strefie Sportów Ekstremalnych.

Więcej informacji już wkrótce na www.ursynalia.pl

Polecane

Share This