Użytkownicy Spotify coraz częściej wracają do kultowych piosenek


2020.04.20

opublikował:

Użytkownicy Spotify coraz częściej wracają do kultowych piosenek

foto: mat. pras.

Społeczna izolacja i spędzanie większości czasu w domach sprawia, że coraz częściej towarzyszy nam nostalgia, a wraz z nią kultowe piosenki dawnych lat, po które coraz chętniej sięgają użytkownicy Spotify. Jak się okazuje, na początku kwietnia odnotowano 54 procent wzrostu liczby słuchaczy, którzy tworzą na platformie playlisty o nostalgicznej tematyce (dane z 1-7 kwietnia tego roku). Jednocześnie wzrasta słuchalność muzyki z lat 50, 60, 70, i 80.

Sprawdź także: Legendarny album Dr Dre dostępny w serwisach streamingowych

Jedną z piosenkarek, która za każdym razem przenosi słuchaczy w radośniejsze czasy, jest Cyndi Lauper. Utwór wokalistki „Girls Just Want to Have Fun” jest jednym z najpopularniejszych kawałków z lat 80. ubiegłego tygodnia na Spotify z ponad 2,3 milionami odtworzeń.

Marzeniem każdego artysty jest, by jego muzyka dawała poczucie komfortu, radości i inspiracji – powiedziała Cyndi Lauper – Dlatego wykonujemy naszą pracę – tworzymy dla innych i opowiadamy historie, z którymi ludzie mogą się utożsamiać, a także takie, które nas wzruszają, bawią, dostarczają rozrywki czy pozwalają się zrelaksować. Muzyka jest dla mnie miarą czasu. Odsłuchanie piosenki oznacza powrót do jakiegoś momentu w przeszłości. Jak większość z nas, ja także mam utwory, które darzę szczególnym sentymentem. Są to nagrania słynnej broadwayowskiej produkcji „The King & I” i „Funny Girl”, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa, gdy miałam 5 lat i właśnie odkrywałam miłość do muzyki – dodała gwiazda.

Polecane

Share This