Vampire Weekend sięgają do jazzu

Wśród innych inspiracji, towarzyszących przy pracach nad nowym krążkiem, grupa wymienia m.in. Boba Dylana i The Clash.


2013.01.06

opublikował:

Vampire Weekend sięgają do jazzu

Rostam Batmanglij, członek Vampire Weekend, zdradził w rozmowie z „Uncut”, że jego zespół, pracująd nad nowym krążkiem, starał się sięgnąć do organicznego, żywego brzmienia i umieścić je w nieznanym dotąd kontekście. W stosunku do poprzedniego dzieła, „Contra” (2010), nadchodząca płyta ma być „mroczniejsza i odważniejsza”.

Podczas prac nad „Contra” interesowaliśmy się artystycznym, nowojorskim brzmieniem lat 80. Tym razem sięgamy głębiej, do lat 50., do brzmienia jazzu, tyle że sprowadzamy go do podstawowych elementów i gramy w dużo prostszy sposób. W pewien sposób tworzymy subtelniejszą wersję złożoności tego gatunku. W efekcie powstaje bardzo osobisty sposób grania, zarówno jeśli chodzi o wokale, jak instrumenty. To coś wyjątkowego.

Batmanglij dodał, że podstawowym instrumentem na albumie będzie fortepian. A czego możemy się spodziewać po warstwie tekstowej? Muzyk sprowadza ją do hasła „konflikt”. – To album o wyborach, które możemy podejmować, o tym, że jesteśmy kowalami własnych losów – dodał.

Polecane