Van Halen wróci w oryginalnym składzie?


2018.12.26

opublikował:

Van Halen wróci w oryginalnym składzie?

fot. mat. pras.

W amerykańskich mediach pojawiły się informacje sugerujące, że w 2019 roku doczekamy się trasy koncertowej oryginalnego składu Van Halen. Wokalista David Lee Roth właściwie sam zakomunikował to kilka tygodni temu w wywiadzie udzielonym „Vulture”, mówiąc, że jego zespół wystąpi w oryginalnym stanie na Yankee Stadium, jednak bardzo szybko uciął temat nie wchodząc w szczegóły.

Teraz sprawa wraca za pośrednictwem Eddiego Trunka, uznanego dziennikarza, który przyznał, że słyszał plotki z pewnego źródła, że Van Halen szykuje się do koncertów w składzie Eddie Van Halen, Alex Van Halen, David Lee Roth, Michael Anthony. Grupa ostatni raz występowała w takiej konfiguracji w 1985 roku.

Waham się, czy w ogóle o tym mówić, ponieważ każdego roku pojawiają się pogłoski, że Van Halen chce coś ogłosić, ale ostatecznie nic się nie dzieje. Tym razem jednak słyszę to częściej niż zwykle. Wiem z pewnego źródła, od osoby z branży, która rozmawiała z kimś i dowiedziała się, że w 2019 Van Halen faktycznie wznowi koncertową działalność – powiedział Trunk. – Podkreślam, że to tylko plotki. Pochodzą z wiarygodnego źródła, ale to wciąż plotki. Mówią, że w przyszłym roku Van Halen wróci w oryginalnym składzie, co oznacza powrót Michaela – dodał.

David Lee Roth opuścił Van Halen niedługo po wydaniu albumu „1984”. Wokalista wrocił do składu w 2007, ale wówczas z kolei podziękowano za współpracę Michaelowi Anthony’emu, w miejsce którego w grupie pojawił się Wolfgang Van Halen, syn Eddiego.

Polecane

Share This