Vanessa Aleksander w nowym teledysku Ratela


2022.01.22

opublikował:

Vanessa Aleksander w nowym teledysku Ratela

fot. Julia Szałapska

Po trzech ciepło przyjętych singlach wypuszczonych w ubiegłym roku, Ratel prezentuje nowy teledysk „Biała sukienka”. W utworze gościnnie udzieliły się Małe Miasta (Holak i Jordah), a bit skomponował OBWN (Kuba Wojciechowski). Alt-rapowa produkcja osadzona została w groteskowym, komediowym klimacie, oddającym atmosferę typową dla wesela. W klipie udział wzięła m.in. Vanessa Aleksander – młoda aktorka znana z „Hejtera” czy polskiej wersji „The Office”. Co ciekawe – po raz pierwszy zdecydowała się zagrać w teledysku.

– „Biała sukienka” powstała bardzo spontanicznie w mieszkaniu u OBWN-a. Początkowo zacząłem pisać coś o Jedi i freestajlować jednak kilka instagramowych bodźców zmieniło moją narracje na bardziej weselną… Po kilku godzinach (pewnie jakiś siedmiu) mieliśmy trzy zwrotki i refren – zasadniczo był to skończony numer ale czegoś w nim brakowało. Niedługo później okazało się, że brakowało nam Małych Miast. Z Holakiem przecinaliśmy się od imprezy do imprezy raczej bez planów na wspólne numery. Kiedy zadzwoniłem do Matiego okazało się, że jest bardzo otwarty na kooperacje jeśli utwór spełnia jego warunki artystyczne – jak widać spełnił  (śmiech). Prywatnie długo jestem fanem Małych Miast a ich utwór “Sprawdzam” był moim hymnem, co też sprawiło, że nie potrzebowałem zbytnio czasu na podjęcie decyzji, kiedy Holak zaproponował, że dograją się z Jordahem jako Małe Miasta. Dla mnie sic! Mam nadzieje, że utwór Wam się spodoba – mówi Ratel o genezie „Białej sukienki”.

W teledysku można zobaczyć też Malwinę Dubowską, znaną m.in. z serialu „Przyjaciółki” czy „Pułapka”. Aktualnie gra w TVN-owskim projekcie „Papiery na szczęście”. Wystąpił w nim również Jeremi Sikorski – wokalista i songwriter piszący teksty dla m.in. Viki Gabor, czy Dariusz Choroś znany z roli w „Pitbullu”.

Ratel to artysta będący na samym początku swojej ścieżki. Do tej pory mogliśmy usłyszeć m.in. jego singiel „Dorosłe życie” stworzony wspólnie z Gverillą, w luźnej, boombapowej konwencji czy „Bajka” na drillowym bicie. Na najbliższe miesiące zapowiedział regularne ruchy muzyczne, nie ograniczając się do konkretnej stylistyki i gatunku. Prywatnie rozwija swoje biznesy, jak sam podkreśla – muzyczne działania mają na celu spełnienie jego artystycznej strony.

Polecane

Share This