Vienio i Paprodziad w ekologicznym protest songu


2019.05.31

opublikował:

Vienio i Paprodziad w ekologicznym protest songu

fot. kadr z wideo

Na kanale MolestaTV pojawiło się nowe wideo promujące tegoroczny album Vienia i Magiery „Twarzova”. W kawałku „Warstwa plastiku” gościnnie pojawił się Paprodziad, wokalista grupy Łąki Łan.

„Warstwa plastiku” to utwór poruszający jeden z najbardziej palących obecnie problemów ekologicznych – zalewowi plastiku wyniszczającego Ziemię.

Na tle innych państw wypadamy bardzo słabo. Polska produkuje 3,5 miliarda ton plastiku rocznie. Problem natomiast nie jest lokalny, nie dotyczy miasta, dzielnicy czy państwa, jest globalny. Największym wrogiem są producenci, którzy wykorzystują tę materię w nadmiarze. Moim marzeniem jest powstrzymanie źródła problemu. Jesteśmy natomiast za mali, aby móc ich produkcję po prostu zatrzymać. Co możemy zrobić już dziś, to zacząć od siebie. Moje rozwiązania też nie sprawią, że z planety znikną puste butelki, reklamówki czy słomki, ale chcę docierać do świadomości. Im więcej nas będzie tym większą mamy siłę – mówi Vienio.

Artysta namawia również, aby robić zdjęcia napotkanym w swoim otoczeniu zbiorowiskom śmieci, a następnie wrzucać je na Instagram, zaznaczać lokalizację i oznaczać je hashtagiem #warstwaplastiku, aby szerzej pokazywać ten problem. Zaprasza także do dzielenia się na Instagramie swoimi historiami z walką z plastikiem.

Polecane

Share This