VII edycja Rock Reggae Festival

26 (piątek) i 27 (sobota) sierpnia 2011 r. w Brzeszczach.


2011.08.24

opublikował:

VII edycja Rock Reggae Festival

Rock Reggae Festival już od siedmiu lat odbywa się w Brzeszczach. Przez ten okres impreza wyrobiła sobie markę jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju, prezentujących rodzimą scenę alternatywną i niezależną. Na Festiwalu zagrali m.in. Strachy na Lachy, Lao Che, Brygada Kryzys, Farben Lehre, Vavamuffin, Indios Bravos, Izrael, Abradab czy Armia. Jak mówią organizatorzy, spośród wielu festiwali ich wyróżnia to, że prezentują wszystko to, co najciekawsze w szeroko rozumianej polskiej muzyce alternatywnej – od rocka, punka-rocka poprzez ska po reggae. Jest tu miejsce dla mainstreamowego, ale wciąż alternatywnego Heya, jak i dla ulubieńców sceny niezależnej The Analogs. Chyba nie ma drugiego takiego festiwalu w Polsce.

Ponad dwudziestu wykonawców będzie można usłyszeć na trzech scenach (głównej, alternatywnej oraz soundsystemowej). Zespołów Hey i Dezerter nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten pierwszy wciąż świeci blaskiem rewelacyjnej płyty z 2009 r. – „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. Ten drugi pod koniec ubiegłego roku powrócił świetnie przyjętą płytą „Prawo do bycia idiotą”.

Oprócz dwóch największych gwiazd podczas Rock Reggae Festival 2011 zagrają też m.in.: Pogodno, Junior Stress i Sun El Band, Bakshish, Plagiat 199, Ziggie Piggie, The Analogs, Tabu, Leniwiec. To nie wszystko! Na scenie alternatywnej usłyszymy pracującą nad nowym materiałem, rzadko ostatnio koncertującą Ściankę, post-rockowo-metalowy Tides From Nebula, post-rockowy jazzujący Kristen oraz eksperymentatorów z Orange the Juice. Gwiazdami sceny soundsystemowej będą z kolei Bas Tajpan, TaLLib i PZG.

Polecane