Virgin Snatch w warszawskim Hard Rock Cafe


2012.09.14

opublikował:

Virgin Snatch w warszawskim Hard Rock Cafe

Virgin Snatch powstał w 2001 roku, stając się muzyczną alternatywą dla wiecznie „próbującego”, choć już legendarnego w Krakowie, zespołu Death Sea. Dlaczego? Podstawowy trzon Death Sea to gitarzysta Grysik (Grzegorz Bryła) i wokalny Zielony (Łukasz Zieliński). Obaj panowie znaleźli się w grupie Virgin Snatch. Przez zespół przewinęło się mnóstwo znanych muzyków, między innymi basista Paweł Mąciwoda (Walk Away i tysiące innych projektów muzycznych w kraju), który obecnie zasila Scorpions.

Data: 18.09.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 39 zł (w dniu koncertu)

Początki zespołu to zarejestrowanie kilku utworów demo w czerwcu 2002 roku, ale skład formacji krystalizuję się dopiero na początku 2003 roku. Basistą grupy zostaje Titus (Acid Drinkers), gitarę obsługuje Grysik (Death Sea, Anal Stench), za wokale odpowiada Zielony (Death Sea, Anal Stench), a bębny to działka współzałożyciela Virgin Snatch – Jacka Nowaka-Sławeńskiego (ex-Złe Psy, ex-Marek Piekarczyk Band). W tak ugruntowanym składzie zespół rozpoczyna właściwe prace nad materiałem, który ostatecznie wychodzi na światło dzienne 6 grudnia 2003 roku. Płyta „S.U.C.K.” nagrana w Krakowskim Lynx Studio jest pełna gości, między innymi: Jacek Hiro (Sceptic), Yanuary (Thy Disease) i Jaro.Slav (Lux Occulta).

Muzyka grupy to nowoczesny thrash metal. Właściwy debiut sceniczny Virgin Snatch to koncert w Krakowskiej Hali Wisły, gdzie zespół gra przed Rage i Helloween. W 2004 roku Jacek Hiro na stałe obejmuje rolę drugiego gitarzysty. Zespół gra szereg koncertów między innymi w warszawskiej Proximie, supportując amerykański Anthrax. Chcąc udowodnić że jest zespołem z krwi i kości metalowym, grupa nagrywa drugi album, zatytułowany „Art Of Lying”. Materiał jest dużo bardziej brutalny, z mnóstwem solówek, growli i krzyków, okraszony thrash/death metalowymi riffami i nawałnicą uderzeń perkusisty. Całość nagrana w studiu Hertz pod okiem braci Wiesławskich (Vader, Decapitated, Behemoth) uderza mięsistym brzmieniem na bardzo wysokim poziomie. „Art Of Lying” to obowiązek dla fanów amerykańskiej szkoły thrash metalu – Testament, Exodus, Overkill. Dla zespołu to właśnie ta płyta jest właściwym debiutem, który określa jego styl muzyczny. Premiera płyty w ekskluzywnym digipaku, bardzo pochlebne recenzje i ogrywanie materiału na koncertach, budują przyszłość Virgin Snatch.

Rok 2006 to zakończona dużym sukcesem trasa koncertowa Demigod Tour II u boku Behemoth (oraz Hermh i Corruption), wspaniały występ na Przystanku Woodstock 200 dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności oraz koncert w ramach Hunter Fest 2006 w Szczytnie (m.in. z  Fear Factory). W końcu nowa płyta o wymownym tytule „In The Name Of Blood”, która swoją premierę ma 20.11.2006. Krążek zostaje świetnie przyjęty (również na zachodzie, gdzie album dociera różnymi kanałami)  i pompuje w zespół nowe pokłady energii. Powstaje pierwszy profesjonalny klip do „Purge My Stain”, który promuje Virgin Snatch i nową płytę w telewizji oraz największych portalach internetowych w kraju.

W 2008 roku zaczynają się prace nad czwartą studyjna płytą Virgin Snatch – „Act Of Grace”. W tym samym czasie zespół po raz kolejny zmienia basistę. Z powodów osobistych Anioł opuszcza zespół a jego miejsce zajmuję  Novy (ex-Behemoth, ex-Vader). Nowa płyta zbiera wyłącznie pozytywne recenzje w kraju i zagranicą, a zespół rusza w koncertowe wojaże. 22 lutego 2010 roku „Act Of Grace” debiutuje w Europie za sprawą norweskiej Indie Recording. Wraz z „Art Of Lying” i „In The Name Of Blood”, „Act Of Grace” dostępna jest także w USA.

Koniec 2010 roku to trasa po Polsce i inwazja na wchód pod wspólną nazwą „Beware Of Your Neck Tour 2010„. Virgin Snatch wraz z najpopularniejszym prog-metalowym zespołem z Włoch Sadist odwiedzają cały blok wschodni, grając kilkadziesiąt koncertów w Mołdawi, Estoni, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Zachaczają również o Czechy i Słowację grając świetne koncerty w Pradze i Koszycach. W marcu zespół razem z Hunter, Frontside czy Ceti, uświetnia swoim występem Rock Metal Fest w Krakowie. Obecnie  Virgin Snatch pracuje nad nową płytą, roboczo zatytułowaną „Let`s Play by the Rulez”.

Aktualny skład Virgin Snatch to: Zielony (vocals), Grysik (guitars), Hiro (guitars), Anioł (bass) oraz Kogut (drums).

Polecane

Share This