Vito Bambino był zaproszony na Taconafide. Dlaczego wokalista Bitaminy nie dograł się na płytę Taco i Quebo?

Gdy dostajesz propozycję, która może wiele zmienić, ale jej nie przyjmujesz...


2020.09.23

opublikował:

Vito Bambino był zaproszony na Taconafide. Dlaczego wokalista Bitaminy nie dograł się na płytę Taco i Quebo?

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W piątek odbędzie się premiera solowego albumu Vito Bambino – „Poczekalnia”. W związku z tym, wokalista Bitaminy pojawił się w podcaście Artura Rawicza. W długiej rozmowie w 1 NA 1, Vito pytany przez Rawicza jak odnalazł się we współpracy z Quebonafide (przypomnijmy, że wokalistę można usłyszeć na płycie „ROMANTICPSYCHO„), przyznał, że miał kiedyś „cichą” propozycję, dogrania się na płytę Taconafide, ale tego nie zrobił. Dlaczego? Tego dowiecie się z poniższego materiału. Premiera całego odcinka 1 NA 1 z Vito już w piątek.

Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło.

SPRAWDŹ TAKŻE: Blanty, randki i melanże – Artur Szklarczyk recenzuje nowe wydawnictwo Bitaminy

Jedno z tych odbić zaprowadzi nas aż do czasów „Placu zabaw”, czyli drugiego materiału Bitaminy – producenckiego tria, które wraz z Mateuszem tworzą Piotr Sibiński i Amar Ziembiński. Do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji, pitej hektolitrami lemoniady i ciągłego wrażenia, że wszystko jeszcze przed nami, a lato nigdy się nie kończy.

Czas jednak biegnie nieubłaganie. Zmieniają się spojrzenie na życie, priorytety. Zaczyna się dorosłe życie. Na „PoczekalniVito Bambino zawarł piosenki, które odbijają ten okres jego życia. Czasy, gdy powstawał album „KawalerkaBitaminy. Kiedy młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się mierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na oficjalne pisma.

SPRAWDŹ TAKŻE: Natalia Szroeder w nowym singlu Vito Bambino

Dorosłość w końcu nadchodzi w pełnym wymiarze. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy więc musimy rezygnować?

Vito Bambino i jego „Poczekalnia” są dowodem na to, że odpowiedź na to pytanie może być negatywna. Bo życie czasami niespodziewanie podsuwa nowe możliwości, które warto wykorzystać. Artysta został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dawid Podsiadło i Vito Bambino w nowym singlu Rasmentalismu

Vito Bambino to naprawdę Mateusz Dopieralski. Muzyk urodził się w 1988 roku w Katowicach, ale w wieku dwóch lat wyjechał z rodzicami do niemieckiego Leverkusen, gdzie chodził do szkoły, uczył się muzyki i gdzie został cenionym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. W wieku 18 lat otrzymał również polskie obywatelstwo.

W Polsce około 2008 roku wraz z Amarem Ziembińskim założył producencki duet Bitamina, do której po jakimś czasie dołączył Piotr Sibiński. Bitamina wydała pięć albumów i zagrała na największych polskich festiwalach. Grupa współpracowała między innymi z Dawidem Podsiadło oraz kolektywem Flirtini.

Polecane