VNM i FonTam o pracy nad nowym mixtapem DeNekstBest: „Niektórzy sobie nie poradzili”


2021.12.03

opublikował:

VNM i FonTam o pracy nad nowym mixtapem DeNekstBest: „Niektórzy sobie nie poradzili”

fot. P. Tarasewicz

Dokładnie za tydzień na rynku zadebiutuje „DeNekstBest Mixtape 2”, kontynuacja głośnego swego czasu wydawnictwa labelu VNM-a. „Dwójka” ma być jeszcze większa od poprzedniczki, gospodarze – VNM i FonTam zebrali ponad 63 artystów, reprezentujących trzy pokolenia artystów z polskiej sceny hiphopowej. Dość powiedzieć, że różnica wieku między najmłodszym i najstarszym zaproszonym artystą – schafterem i Liroyem – wynosi aż 32 lata.

Na „DeNekstBest Mixtape 2” trafi siedem oldschoolowych utworów wyprodukowanych przez legendy oraz siedem numerów opartych na nowoczesnym brzmieniu zaserwowanym przez wschodzące gwiazdy. Założeniem przyświecającym płycie było wyjęcie artystów z ich strefy komfortu i zachęcenie ich do nagrania zwrotki w stylistyce dalekiej od tej, w ramach której działają na co dzień. W efekcie powstało sporo zaskakujących kawałków, choć jednocześnie VNM nie ukrywa, że nie wszyscy poradzili sobie z zaproponowaną koncepcją i w kilku przypadkach trzeba było dokonywać roszad personalnych.

Nowe wydawnictwo DeNekstBest znajdziecie tutaj, tymczasem zapraszamy do obejrzenia rozmowy Artura Rawicza z VNM-em i FonTamem.

Polecane

Share This