VOX po filmie Latkowskiego: „Padliśmy ofiarą manipulacji oraz nieeleganckich dwuznaczności autorów filmu”


2020.05.25

opublikował:

VOX po filmie Latkowskiego: „Padliśmy ofiarą manipulacji oraz nieeleganckich dwuznaczności autorów filmu”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Kolejni artyści protestują przeciwko wykorzystaniu ich wizerunku w nowym filmie Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota, czyli grupa VOX opublikowali oświadczenie, w którym piszą, że „padli ofiarą manipulacji oraz nieeleganckich dwuznaczności autorów filmu”. W 2014 roku wokaliści dali w Zatoce Sztuki charytatywny koncert i była to ich jedyna wizyta w sopockim klubie. – Nie przyszło nam do głowy, że odbywał się tam jakikolwiek nielegalny proceder – zapewnia trio.

W filmie przedstawiającym kulisy pedofilskiego procederu, za którym mieli stać Krystian W. „Krystek” i Marcin T. „Turek”, pokazano wizerunek wielu celebrytów, przedstawiając ich jako gości Zatoki Sztuki. Borys Szyc, Kuba Wojewódzki, Nergal czy Radosław Majdan stanowczo sprzeciwiają się łączeniu ich osób z działalnością Krystka i Turka.

Oświadczenie grupy VOX:

Drodzy,

Jesteśmy ojcami i dziadkami. Wszelka krzywda wyrządzona najmłodszym wzbudza w nas najgłębszy sprzeciw i smutek. We wrześniu 2014 roku na zaproszenie Fundacji Przemek Dzieciom wystąpiliśmy z koncertem charytatywnym na rzecz 7-letniego Pawła, który miał miejsce w Zatoce Sztuki w Sopocie. To pierwszy i jedyny raz, kiedy tam gościliśmy. Po upływie około roku Przemek Szaliński, twórca fundacji, sam borykający się z niepełnosprawnością, odezwał się do nas z prośbą o wsparcie akcji TAK DLA ZATOKI SZTUKI – miejsca, które udostępniało mu sale do wydarzeń charytatywnych. Nie wahaliśmy się. Jak tłumaczył, Zatoka Sztuki bezpłatnie pomagała mu w działalności charytatywnej, a wedle naszej ówczesnej wiedzy, borykała się z problemami ze względu na zaśmiecanie plaży i zakłócanie ciszy nocnej. Nie przyszło nam do głowy, że odbywał się tam jakikolwiek nielegalny proceder.

Naszą działalnością artystyczną wspieramy potrzebujących w każdej możliwej formie. I nadal tak będzie. Zarówno my, jak i Przemek Szaliński wraz z innymi artystami wspierającymi jego fundację, padliśmy ofiarą manipulacji oraz nieeleganckich dwuznaczności autorów filmu. Wizerunek zespołu VOX i innych artystów współpracujących z Fundacją Przemek Dzieciom, został w nim wykorzystany, aby sztucznie podbudować wartość dokumentu, podając w wątpliwość stan naszej wiedzy na temat tego co rzeczywiście działo się w Zatoce Sztuki.

Brzydzimy się i stanowczo potępiamy akty molestowania i wykorzystywania dzieci. Nie wiedzieliśmy o mrocznej stronie tego miejsca oraz o strasznych następstwach, które za sobą to pociągnęło. Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec sugestii, że zespół VOX, Fundacja Przemek Dzieciom, czy nasi koledzy i koleżanki, którzy poświęcali swój czas i środki, aby nieść pomoc potrzebującym, byli w jakikolwiek sposób zaangażowani w przestępcze procedery pokazane w dokumencie „Nic się nie stało”. Otóż stało się – i żaden film tego już nie zmieni.

Witold Paszt
Dariusz Tokarzewski
Jerzy Słota

Polecane


Share This