W Hiszpanii odbył się testowy koncert dla 5000 osób


2021.03.29

opublikował:

W Hiszpanii odbył się testowy koncert dla 5000 osób

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Od ponad roku czekamy na to, by móc „po staremu” pójść na koncert. Póki co jeśli w ogóle występy się odbywają, towarzyszą im obostrzenia związane z liczbą uczestników i zachowaniem dystansu społecznego. Na powrót do normalności na razie nie mamy co liczyć, chyba, że powiedzie się eksperyment, który przeprowadzili Hiszpanie.

W weekend w barcelońskiej hali Palau Sant Jordi odbył się koncert zespołu Love Of Lesbian. W wydarzeniu uczestniczyło 5000 osób, które przed koncertem zostały przetestowane na obecność koronawirusa. Do hali wpuszczano jedynie osoby z negatywnym wynikiem badania. Na terenie hali publiczność nie musiała zachowywać odstępu, obowiązkowe były natomiast maseczki FFP2.

Sprawdź także: Orange Warsaw Festival dopiero w 2022. Poznaliśmy pierwszego headlinera

Koncert odbył się za zgodą hiszpańskich władz. Za jego organizację zapłaciła Unia Europejska, która dzięki eksperymentowi chce się dowiedzieć, czy szybkie testowanie może skutecznie zapobiegać powstawaniu ognisk Covid-19.

Czy jeśli metoda okaże się skuteczna, szybciej wrócimy do normalności? Pewnie tak, ale póki co przypominamy, że Alter Art poinformował dziś o odwołaniu tegorocznego Orange Warsaw Festivalu. Agencja poinformowała, że w przenosi wydarzenie na 2022. Miejmy nadzieję, że za rok naprawdę uda się już bez przeszkód przeprowadzić ten i inne festiwale.

Polecane

Share This