W.I.N.D. na dwóch koncertach w Polsce


2010.11.11

opublikował:

W.I.N.D. na dwóch koncertach w Polsce

…jakby urodzili się na Południu USA. Nie urodzili się tam ale wiele wspólnego z tą krainą niewątpliwie mają.

W.I.N.D. – niezwykle atrakcyjni spadkobiercy Cream, Humble Pie, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i Gov’t Mule. Klasyczne POWER TRIO, mocno tkwiące w bluesowych korzeniach. Jam-band niezwykle swobodnie poruszający się w różnorakiej rockowej stylistyce.

Założyciel i lider, basista Fabio Drusin ; w Jego grze usłyszycie przywołane duchy wielkich nieobecnych : Allena Woodego, Leona Wilkesona i Barryego Oakleya ale tez odważne inspiracje potężną gra Johna Paula Jonesa i Andiego Fraziera.

Pochodzą z Włoch ale traktowani są jak prawdziwie amerykaoski band. Trudno dziś o ciekawszy zestaw w Europie. W.I.N.D. to nie tanie odcinanie kuponów ze sprawdzonych patentów ale niezwykle świeże i nowoczesne granie.

Jeśli nigdy nie widzieliście na scenie Lynyrd Skynyrd, Allman Brothers Band, Gov’t Mule czy Small Faces – to wszystko tam usłyszycie. I jeszcze trochę więcej.


Gościnnie na scenie pojawi się długoletni współpracownik Allman Brothers Band – Johnny Neel

Zagrają:

15 listopada 2010 – Warszawa; Progresja (godzina 20.00)

16 listopada 2010 – Ostrów Wielkopolski; OCK (godzina 20.00)


Skład:

Fabio Drusin – śpiew, bass, h-ca

Anthony Basso – gitara, śpiew

Silver Bassi – perkusja

W.I.N.D. – najczystsza odmiana blues-hardrocka. Europejski odpowiednik największych w USA: Gov’t Mule, Allman Brothers Band i Lynyrd Skynyrd.

Mają w dorobku cztery albumy. Trzy blues-rockowe perły wydane przez włoską firmę Artesuomo. Albumy znakomicie oceniono we wszystkich największych magazynach muzycznych. Doceniono je również należycie za wielką wodą w USA. Wyśmienitą recenzję znajdziecie na stronach GRITZ – magazynie poświęconym muzyce southern rock.

Ale W.I.N.D. to przede wszystkim zespół kochający scenę i występy na żywo przed publicznością, gdzie długie rozimprowizowane jamy zdają się nie mieć końca… Ci którzy widzieli ich koncerty twierdzą, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju i zupełnie wyjątkowe.

Polecane

Share This