W jakim wieku znajdujemy ulubiony zespół? Naukowcy mają odpowiedź


2020.02.20

opublikował:

W jakim wieku znajdujemy ulubiony zespół? Naukowcy mają odpowiedź

Foto: Simon Noh / Unsplash

Muzyka łączy pokolenia, o tym wiemy już od dawna. Tymczasem nowe badania ujawniły, którzy fani muzyki i w jakim wieku znajdują swój ulubiony zespół. Badacze z TickPock, postanowili przeprowadzić badanie i sprawdzić jaki wpływ mają rodzice na wybór muzyki przez swoje dzieci. W badaniach udział wzięło ponad 490 rodziców oraz 500 osób, które wspominały swoje doświadczenia z młodszych lat.

Jak się okazało, swój ulubiony zespół znajdujemy średnio w wieku 13 lat. Dzieci, które chodzą ze swoimi rodzicami na koncerty mają z nimi lepsze i mocniejsze relacje – tak uznało 89 procent ankietowanych. Jak jeszcze pokazują wyniki badań 31 procent rodziców kłóci się między sobą co do wyboru muzyki przez swoje dziecko.

Większość rodziców, bo aż 38 procent, jako preferowany gatunek muzyki wybrała klasycznego rocka, podczas kiedy ich pociechy rap – 19 procent. Rodziców słuchających rapu było zaledwie 18 procent, a dzieci wybierających klasykę rocka… 2 procent. Prawie 43 procent dzieci i rodziców dzieliło ten sam gatunek muzyczny – pop.

Co ciekawe 75 procent rodziców uważa się za fanów gatunku indie i potwierdziło, że próbowało zarazić tym samym upodobaniem swoje dziecko. Rodziców, którzy chcieli żeby ich dziecko również słuchało popu, było 62 procent. Z kolei 11 procent rodziców lubiło muzykę, którą wstydzili się puścić swoim dzieciom.

Polecane

Share This