W niedzielę finał Eliminacji do Przystanku Woodstock

Wydarzenie odbędzie się w katowickim MegaClubie


2013.06.15

opublikował:

W niedzielę finał Eliminacji do Przystanku Woodstock

W niedzielę (16 czerwca) w Katowicach odbędzie się finał tegorocznych Eliminacji do Przystanku Woodstock.

 

Impreza odbędzie się 16 czerwca (niedziela), w katowickim MegaClubie (ul. Żelazna 15). Start g. 17.00.

W finale Eliminacji w Katowicach weźmie udział 13 zespołów wyłonionych w czasie 3 koncertów półfinałowych, które odbyły się w Olsztynie, Poznaniu oraz Warszawie.

O występ na Dużej Scenie 19 Przystanku Woodstock powalczą:

– Ametria,

– Bezjahzgh,

– Chassis,

– Chemia,

– Clock Machine,

– Gomor,

– Cztery Metry Od Chodnika,

– Hedfirst

– Mama Selita,

– Offensywa,

– Skowyt,

– The Toobes

– Transsexdisco

Gwiazdą wieczoru będzie GOORAL.


Start o godzinie 17:00.


Wstęp bezpłatny.

Patronami medialnymi Eliminacji do Przystanku Woodstock 2013 są m.in. magazyn Rolling Stone, Rbl.tv, Antyradio, Interia.pl oraz CGM.pl.

Ostatni etap Eliminacji do Przystanku Woodstock początkowo miał odbyć się we Wrocławiu, jednak z powodu przedłużającego się remontu w klubie Eter, impreza została przeniesiona do Katowic. Mimo że nic na to nie wskazywało, eliminacyjne szaleństwo dotrze wiec w tym roku także na Górny Śląsk. Warto jednak podkreślić, że organizatorzy imprezy nie zapomnieli o wrocławianach. Specjalnie dla nich zamówili specjalny autokar, który zawiezie ich najpierw na finał do Katowic, a po jego zakończeniu z powrotem do Wrocławia.

W walce o „najpiękniejszy festiwal świata”, jak nazywany jest Przystanek Woodstock, zmierzą się zespoły: Ametria, Bezjahzgh, Chassis, Chemia, Clock Machine, Gomor, Cztery Metry Od Chodnika, Hedfirst, Mama Selita, Offensywa, Skowyt, The Toobes i Transsexdisco. Na scenie MegaClubu zaprezentuje się również Gooral, czyli specjalista od łączenia elektroniki z góralszczyzną, który wystąpi w charakterze gwiazdy.

Na tegoroczną, piątą edycję Eliminacji do Przystanku Woodstock zgłosiło się blisko 800 zespołów. Impreza powszechnie uważana jest za najbardziej prestiżowy konkurs dla zespołów w Polsce. Dzięki niej tylko w ubiegłym roku zagrało 13 zespołów, z czego aż 5 na dużej scenie.

Organizatorami Eliminacji są Fabryka Zespołów, Fundacja WOŚP oraz serwis Owsiaknet.pl.

Zapraszają: Fabryka Zespołów, Fundacja WOŚP i Owsiaknet.pl.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (1,2,3, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Swój występ potwierdzili już m.in. Leningrad, Anthrax, Ugly Kid Joe, Emir Kusturica, Farben Lehre, Hunter, Danko Jones, Maria Peszek czy Gooral, który wystąpi z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. W tym roku spotkamy się m.in. z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Metzem, Emirem Kusturicą, Zbigniewem Lwem Starowiczem, ks. A. Bonieckim, gen. R. Polko. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Polecane