„W proteście kobiet nie chodzi o monopol na aborcję” – AdMa o ustawie antyaborcyjnej


2020.04.14

opublikował:

„W proteście kobiet nie chodzi o monopol na aborcję” – AdMa o ustawie antyaborcyjnej

fot. Łukasz Łańcucki / @insta_husband_pl

We wtorek odbyła się ogólnopolska akcja protestacyjna kobiet, które nie zgadzających się z projektem ustawy antyaborcyjnej złożonej przez aktywistkę Kaję Godek. Akcję kobiet wsparli już m.in. Tomasz Organek, Maria Peszek czy Natalia Nykiel. Teraz swoje zdanie w tym temacie zabrała AdMa. Raperka wrzuciła czarno-białe zdjęcie na swój Instagram z czerwonym znaczkiem akcji protestacyjnej.

W proteście kobiet nie chodzi o monopol na aborcje lecz o wolność do podejmowania decyzji podług własnego sumienia i zasad. Decyzji związanych z własnym ciałem i poglądami – napisała AdMa i wymieniła trzy punkty, które dopuszczają przerwanie ciąży – Po co to ruszać? Niestety od jakiegoś czasu osoby zajmujące wysokie stanowiska w tym kraju postanowiły to zmienić! Uczepili się tego jak rzep psiego ogona i robią kobietom ustawowe #piekłokobiet. W dodatku wykorzystują czas epidemii by ten projekt przeszedł w sejmie zamiast zająć się kryzysem gospodarczym. Zastanawiam się czy ludzie tak ślepo idący w zaparte, że przerwanie ciąży w przypadku głębokiego upośledzenia płodu jest niewłaściwe, widziały dzieci z porażeniem czterokończynowym, widziały dzieci z bezmózgowiem, widziały osoby w stanie wegetatywnym, zmieniały pieluchy dzieciakom które są w stanie wegetatywnym, wycierały cieknącą ślinę i czy wiedzą czym jest codzienne karmienie przez sondę? Zastanawiam się czy rozmawiały z rodzicami tych dzieci (a zazwyczaj jednym) o jego poświeceniu o braku pieniędzy na leki, pieluchy i wspomnianą sondę i czy przypominają sobie nie tak dawno odbywające się strajki dotyczące zasiłku pielęgnacyjnego? Zastanawiam się czy zadali sobie trud wysłuchania tych rodziców i ich strachu o niepełnosprawne dziecko i jego opiekę po ich śmierci? – pytała artystka.

Sprawdź też: Artyści solidarnie przeciw ustawie antyaborcyjnej

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jesteśmy: chrześcijanami, ateistami, seksoholikami, fetyszystami, veganami, jaroszami, psychonautami, filozofami i kim tam tylko nam się zapragnie. Co Boskie powinno pozostać boskie, a co ludzkie ludzkie. W proteście kobiet nie chodzi o monopol na aborcje lecz o wolność do podejmowania decyzji podług własnego sumienia i zasad. Decyzji związanych z własnym ciałem i poglądami. Do tej pory prawo aborcyjne w Polsce dopuszczało przerwanie ciąży w trzech następujących przypadkach: 1.ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu), 2.badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej), 3.zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży. Racjonalne uzasadnienia prawda? Po co to ruszać? 🤬niestety Od jakiegoś czasu osoby zajmujące wysokie stanowiska w tym kraju postanowiły to zmienić! Uczepili się tego jak rzep psiego ogona i robią kobietom ustawowe #piekłokobiet. W dodatku wykorzystują czas epidemii by ten projekt zmiany dotyczący podpunktu 2 przeszedł w sejmie zamiast zająć się kryzysem gospodarczym. Zastanawiam się czy ludzie tak ślepo idący w zaparte, że przerwanie ciąży w przypadku głębokiego upośledzenia płodu jest niewłaściwe, widziały dzieci z porażeniem czterokończynowym, widziały dzieci z bezmózgowiem, widziały osoby w stanie wegetatywnym, zmieniały pieluchy dzieciakom które są w stanie wegetatywnym, wycierały cieknącą ślinę i czy wiedzą czym jest codzienne karmienie przez sonde? Zastanawiam się czy rozmawiały z rodzicami tych dzieci (a zazwyczaj jednym) o jego poświeceniu o braku pieniędzy na leki, pieluchy i wspomnianą sonde i czy przypominają sobie nie tak dawno odbywające się strajki dotyczące zasiłku pielęgnacyjnego? Zastanawiam się czy zadali sobie trud wysłuchania tych rodziców i ich strachu o niepełnosprawne dziecko i jego opiekę po ich śmierci? Fot. @podobinskaa #strajkkobiet #odrzućprojektgodek

Post udostępniony przez AdMa (@adma_exorientelux)

Polecane

Share This