W sierpniu nowy album Chassis


2012.07.12

opublikował:

W sierpniu nowy album Chassis

Już w sierpniu ukaże się długo wyczekiwany album gdańskiej formacji Chassis, która ostatnimi czasy dzieliła scenę z Limp Bizkit i Slayerem na tegorocznych Ursynaliach. „Płyta opowiada o zwykłych historiach, które są historiami nas wszystkich i każdego z osobna” – zapowiedział wokalista zespołu Michał Gabryelczyk.


Premiera nadchodzącego albumu Chassis wyznaczona jest na 27 sierpnia. Będzie on nosił tytuł „Social Distortion”. „Zwrot social media ma dla większości znaczenie pozytywne, my jednak uważamy że niesie ze sobą wiele zagrożeń, jak np. społeczne wypaczenia, czyli właśnie social distortion” – tłumaczy ten tytuł Michał Gabryelczyk. Na krążku znajdzie się 11 utworów. Niektóre z nich, takie jak „Wide Eyes Open” i „Healed” są doskonale znane słuchaczom Antyradia i Eski Rock, którzy nie mogą już doczekać się płyty. „Bardzo dużo ludzi mówi nam wprost, bądź komentuje nasze dokonania w Internecie, że nie spodziewało się, że tak gra polski zespół” – powiedział Maciej Kończak. Nie ma się czemu dziwić, prace nad materiałem trwały aż 3 lata.

Tegoroczne wakacje to dobry okres dla Chassis. Na Ursynaliach Gdańszczanie dzielili scenę z takimi tuzami jak Limp Bizkit i Slayer, a już 15 sierpnia będą supportowali Korna na Rock In Summer w Warszawie. Premiera „Social Distortion” może więc okazać się zwieńczeniem wakacyjnych sukcesów Chassis.

Polecane

Share This