W sobotę Delain w Warszawie


2012.04.25

opublikował:

W sobotę Delain w Warszawie

DELAIN

support

 

28.04.2012

Warszawa, Progresja

Otwarcie bram – 19:00

Start – 19:30

 

Bilety w cenie: 70 zł przedsprzedaż / 80 zł w dniu koncertu

KUP BILET NA TO WYDARZENIE:

Zespół Delain to pochodzący z Holandii reprezentanci gatunku zwanego metalem symfonicznym. Mają na swoim koncie dwa udane, cieszące się ogromną popularnością albumy studyjne: „Lucidity” i „April Rain”. Trasa 2012 odbędzie się w ramach promocji nowego krążka Delain zatytułowanego „We Are The Others”. Istniejący od 2002 roku zespół początkowo był tylko projektem muzycznym, który zgromadził rzeszę świetnych muzyków, z których finalnie narodził się Delain.

Początkowo zespół bazował na Martijnie Westerholcie, byłym pianiście Within Temptation, jednak szybko znakiem rozpoznawczym zespołu stała się także piękna wokalistka Charlotte Wessels. Zespół z każdym krążkiem pokazuje swoje coraz ciekawsze oblicze. O ostatniej płycie Martijn mówił tak: „Porównując „April Rain” do poprzedniej płyty, dostrzeżemy głównie różnice. Ten album to przede wszystkim praca zbiorowa całego zespołu. Proces tworzenia grupy różnił się znacznie od sposobu, w jaki powstaje każdy normalny zespół, bo pierwszy raz zagraliśmy ze sobą dopiero, gdy „Lucidity” zostało już nagrane.

Przy pracy nad drugą płytą znaliśmy więc doskonale swoje słabe i mocne punkty, przez co płyta jest zdecydowanie bardziej dojrzała. Pierwszy album nie został stworzony z myślą o koncertach, natomiast drugi tak, przez co piosenki są szybsze, więcej w nich gitar.” Czym zatem holendrzy zaskoczą nas na nowym albumie? Doskonałą okazją do przekonania się będzie oczywiście koncert w Polsce, gdzie z pewnością usłyszymy materiał z nowej płyty! W kwietniu minionego roku do zespołu dołączył gitarzysta Timo Somers, z którym grupa zagrała pierwsze koncerty w maju. Timo brał udział także w nagraniach do nowego albumu Delain.

Tagi


Polecane

Share This