W sprawie Bonusa RPK na scenie nigdy nie będzie solidarności?

Wujek Samo Zło, Numer Raz i Marcin Flint zapraszają na nowy odcinek CGM Rap Podcastu.


2019.06.28

opublikował:

W sprawie Bonusa RPK na scenie nigdy nie będzie solidarności?

fot. P. Tarasewicz

Bonus RPK narzekał w maju, że część kolegów ze sceny deklarujących wsparcie dla niego i stających za nim murem, robiła to pod publiczkę, chcąc zrobić sobie dobry PR. Kiedy jednak przyszło co do czego, raper przyznał, że zostało przy nim niewielu. Artysta nadal walczy o swoją wolność. Po tym jak sąd apelacyjny podtrzymał wyrok pięciu i pół roku więzienia oraz przepadku mienia w wysokości 450 tys. PLN, raper stara się o kasację wyroku w Sądzie Najwyższym, a jeśli to nie pomoże, zapowiada odwołanie do instytucji europejskich oraz złożenie do prezydenta prośby o ułaskawienie.

W nowym odcinku CGM Rap Podcastu Wujek Samo Zło, Numer Raz i Marcin Flint zastanawiają się, czy raperzy deklarujący wsparcie dla Bonusa mają na tyle duże przełożenie na swoich fanów, by wyprowadzić ich na ulice i zachęcić do protestu w sprawie reprezentanta Ciemnej Strefy. Marcin Flint zwraca uwagę na inny problem, mówiąc, że to się nie stanie, ponieważ scena jest zbyt podzielona, by taka inicjatywa miała szansę przebić się szerzej.

Rodzima scena rapowa jest tak rozrośnięta, że sezon ogórkowy nam na niej nie grozi, dlatego mimo iż są już wakacje, gościom naszego podcastu nie brakuje tematów. Tym razem na tapecie m.in. „REnesans” Pokahontaz, naszpikowane gośćmi „+18” Kubiego Producenta, „Black Book” Ero i Kosiego, kilka zdań na temat działalności Rahima jako szefa wytwórni MaxFlo oraz komentarz do apelu Sokoła, zachęcającego fanów do używania prezerwatyw.

Polecane