W Step Records czy nie Sentino i tak wyda „King Sento”. Co z zapowiadanym „Feniksem”?

Poznaliśmy okładkę i datę premiery.


2021.04.22

opublikował:

W Step Records czy nie Sentino i tak wyda „King Sento”. Co z zapowiadanym „Feniksem”?

fot. kadr z wideo

Ostatnie dni przyniosły nagły zwrot w relacjach Step Records i Sentino. Najpierw raper zapowiedział, że chcąc uwolnić się od wytwórni dostarczy jej płytę „King Sento”, pozwalającą na wypełnienie zapisów kontraktu. Niedługo później label poinformował, że nie jest zainteresowany wydaniem płyty Sebastiana Alvareza, ale zwolni go z kontraktu, jeśli artysta wpłaci konkretną kwotę na charytatywny cel.

Rozmawiałem z prawnikiem Goldmann Music, która jest zainteresowana wydaniem mnie na Niemcy, Hiszpanię, Polskę itd. Jakby ktoś nie wiedział, to jest label Xatara. Ten prawnik powiedział, żeby to wszystko zakończyć elegancko, oddać im płytę, 12 numerów. Zanim ta płyta wyjdzie, prawdopodobnie będę prosił, żeby ściągnęli z neta te dissy.

Chcę żebyście wiedzieli, że mam już napisane pierwsze dwa numery na ten album uliczny, który chcę zrobić w najbliższych dniach. Dziś z rana wstałem i napisałem dwie petardy. Płyta będzie w stylu „Tatuażyka”, w stylu Booby czy PNL. Żeby nie było później, że on kopiuje i się inspiruje, to od razu mówię wprost, że to będzie muzyka w stylu francuskim – mówił Sentino.

Sprawdź także: Major: „Kupię sobie Glocka i strzelę komuś prosto w łeb”

Step Records odpowiedziało oświadczeniem, w którym informowało:

W związku z pojawiającymi się w Internecie nieprawdziwymi informacjami na temat ponownej współpracy Sentino ze Step Records, pragniemy poinformować opinię publiczną, że nie planujemy wydawać ani uczestniczyć w produkcji nowej płyty Sebastiana Alvareza na żadnej z płaszczyzn.

Jednocześnie aby zamknąć sprawę, wychodzimy z inicjatywą w kierunku Sentino i zachęcamy rapera do wykupienia praw do swojego kontraktu fonograficznego. W ty celu prosimy o wpłatę do końca kwietnia kwoty 7500 euro na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, chroniącej dzieci, które doświadczyły przemocy psychicznej.

Po przedstawieniu dowodu wpłaty z konta bankowego Sebastiana Alvareza na rzecz FDDS, dział prawny Step Records przygotuje aneks, który wygasi wszelkie roszczenia i jednocześnie odda swobodę wydawniczą twórcy.

Step Records nie chce płyty, ale Sentino i tak ją nagra i wyda. Czy zapowiedź „King Sento” oznacza, że ten album pojawi się w miejsce zapowiadanego jakiś czas temu „Feniksa”? Bynajmniej, raper zapowiedział, że wyda obie płyty w kilkutygodniowych odstępach. Raper poinformował, że „King Sento” ukaże się 15 lipca, natomiast „Fenix” trafi do fanów na początku czerwca.

Oba albumy będą polskojęzycznymi wydawnictwami, podobnie jak wydane w tym miesiącu „Czary mary”.

Polecane

Share This