Waldek Kasta: Mój ojczym mówił „nie ma kumpli”. Miał rację. Byłem głupi sądząc, że ktoś dla mnie zaryzykuje


2022.03.30

opublikował:

Waldek Kasta: Mój ojczym mówił „nie ma kumpli”. Miał rację. Byłem głupi sądząc, że ktoś dla mnie zaryzykuje

foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Waldemar Kasta dość często dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na różne tematy. Tym razem raper zwrócił się do wszystkich, „co jak on ojca nie mieli, albo ktoś nawet najlepiej go dla nich udawał”.

– Nie miałem ojca tylko ojczymów i nawet jeśli jeden z nich był ogólnie spoko chłopem,to wciąż nie robiąc z siebie ofiary,nominalnie nie miałem przykładu ani jak dbać o innych,ani jak być mężczyzną.No father figure-brak wzoru.

Ten spoko ojczym chyba mimo wszystko się starał i zapamiętałem jedno,co jako przyszywany ojciec starał się wpoić mi wiele,wiele lat temu.
Mawiał,że gówno z tego będę miał( chodziło o muzykowanie) i tu się pomylił.Dziś nie może klaskać,bo wciąż powtarzał „tu mi kaktus wyrośnie”.

Za to z „gangiem” już trafił w sedno.

Mówił „nie ma kumpli” a ja za wszelką cenę starałem się zbudować silne zależności z takimi jak ja,aby mu udowodnić że się mylił.
Nikogo z nich już dawno nie obchodzi mój los.

Z takimi jak ja sojusze są krótkie,najwyraźniej. Gorycz tej lekcji dziś czuje bardziej niż kiedykolwiek. Miał rację. Byłem głupi sądząc że ktoś coś dla mnie zaryzykuje. Patrząc przez pryzmat szczenięcych bójek,byłem pewny że jesteśmy braćmi na śmierć i życie.Zostaliśmy braćmi na chwile.

Jaka tu pointa już widać,dla kogo?-dla tych co jak ja ojca nie mieli albo ktoś nawet najlepiej go dla nich udawał.

Otóż:

-umiesz liczyć to licz na siebie- pomoc innych może sie pojawić ale nawet jeśli-nie trwa wiecznie

-nie licz ani na jałmużnę ani na współczucie(pomoc tylko jeśli masz dobre notowania a współczucie najczęściej jedynie zagrane lub pod publiczkę)

-zaakceptuj samotność-przyda Ci się nie tylko w krainie tysiąca drzwi i jednego klucza-na początku i na końcu samotność będzie twoją jedyną przyjaciółką

– nie zmieniaj nikogo na siłę,czasami nawet świecąc przykładem nie oświecisz nawet najbliższych na których Ci zależy

-żyj!…mimo wszystko,kierując się wojskową zasadą bardzo specjalnych fok

RTLRTFNQ (ready to lead, ready to follow – never quit) co w wolnym tłumaczeniu znaczy:

gotowy by przewodzić,gotowy by podążać za, rezygnacja?-nigdy!!! – napisał Waldek.

Waldemar Kasta i donGURALesko w klipie do wspólnego kawałka – artyści ponownie połączyli siły pod szyldem K.A.S.T.A Squad.

Choć od premiery „Rapu najlepszej marki III” minęło już trochę czasu, Step Records nadal promuje swoją kompilację, publikując nowe klipy. Dziś w sieci pojawiło się wideo do numeru „Antyhit”, w którym Waldemar Kasta i donGURALesko ponownie połączyli siły pod szyldem K.A.S.T.A. Squad. Producentem „Antyhitu” jest Matheo, którego także zobaczycie w teledysku.

Polecane

Share This