Waldemar Kasta: Powinniśmy zacząć doceniać ziemie, które nasi przodkowie tak bohatersko dla nas wywalczyli


2020.06.30

opublikował:

Waldemar Kasta: Powinniśmy zacząć doceniać ziemie, które nasi przodkowie tak bohatersko dla nas wywalczyli

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Świat zachodni, a zwłaszcza Stany Zjednoczone, zawsze nad Wisłą uważany był za coś lepszego, nowocześniejszego, pełnego wolności i swobód. Dużą zasługę miały tu lata reżimu PRL-u oraz wyidealizowane amerykańskie kino, teledyski i różne trendy, które napływają do naszego kraju. W ostatnich latach jednak coś zaczęło się psuć – protesty, zamieszki i niepokoje społeczne. Za oceanem zrobiło się gorąco po zamordowaniu przez amerykańskiego policjanta 46-letniego czarnoskórego George’a Floyda. Do sprawy odniósł sięWaldemar Kasta w szczerym poście na swoim Facebook’u. Raper przyznał, że kiedyś patrzył na ten zachodni świat z podziwem i postrzegał go jako „ten lepszy”, ale z czasem wszystko się zmieniło.

Patrzę na świat zachodni jak na „ten lepszy” szereg lat. Na hasło „dobre bo polskie” zasłużyłem dopiero po latach bicia się z myślami. Zapatrzony w wyidealizowany teledyskami świat tendencji wolnościowych, uważałem swoją rzeczywistość za gorszą, zbyt szarą i po naszemu przaśną. Wiadomo wpływa geopolityka, wpływa czynnik czasokresu wzrastania, wychowanie.
Patrzę dziś na świat zachodni jak na „ten gorszy”. Obserwując wydarzenia, które trawią USA nie mogę się pozbyć wrażenia, że choć u nas choć nie już tak szaro, wciąż przaśnie i trwa tragikomedia ale nie jest aż tak na „ostrzu noża”. Nie jestem zadowolony z tego, że dostrzegam, że poziom kłamstwa, w dzisiejszych czasach i jego szczególna zuchwałość w naszym kraju oraz wszechobecna głupota jest na od dawna na absurdalnie wysokim poziomie. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że moje dziecko dorasta we względnie bezpiecznym i dostatnim kraju, w którym wciąż jeszcze nie pozbawia się głów innowierców, nie plądruje się sklepów w imię równości rasowej i nie można nawet, chyba mimo wielu problemów i absurdów, bać się aż tak wielce. Nie sądziłem, że to powiem. Powinniśmy wraz z rosnąca świadomością zacząć doceniać ziemie, które to nasi przodkowie tak bohatersko wielokrotnie dla nas wywalczyli. Jednocześnie dostrzegając, że istotnie są sprawy „dobre bo polskie”- serio – napisał Kasta (zachowano pisownię oryginalną).

SPRAWDŹ TAKŻE: Sitek publikuje nowy singiel i przedstawia gości nowej płyty

Polecane

Share This