Wandale zniszczyli pamiątkę po The Beatles


2020.06.13

opublikował:

Wandale zniszczyli pamiątkę po The Beatles

fot. mat. pras.

Wygląda na to, że walka z rasizmem wchodzi na absurdalny poziom. W Wielkiej Brytanii trwają protesty związane z zamordowaniem przez funkcjonariusza policji 46-letniego George’a Floyda. W Liverpoolu nieznani sprawcy zniszczyli tabliczki z napisem „Penny Lane”. Czarną farbą zamalowano napis „Penny” i dopisano słowo rasizm. O co chodzi? Najprawdopodobniej wandale uważają, że nazwa wzięła się od handlarza niewolników. Problem w tym, że nigdzie nie ma wzmianki o tym, aby ulica nosiła nazwę od Jamesa Penny’ego, handlarza niewolników.

SPRAWDŹ TAKŻE: Były dziennikarz radiowej Trójki wstydzi się polskiego pochodzenia

Fani zespołu The Beatles mogą kojarzyć tę nazwę – legendarna brytyjska grupa wypuściła utwór o tym samym tytule. Zamalowano cztery tabliczki, w tym jedną podpisaną w 2018 roku przez Paula McCartney’a. Na szczęście była ona zabezpieczona osłoną i nie uległa zniszczeniu przez wandali. Okoliczni mieszkańcy są mocno oburzeni taką dewastacją.

Penny Lane to społeczność i jesteśmy zdegustowani tym wandalizmem. To co zrobiono jest po prostu niewłaściwe. Niszczenie tabliczek nic nie zmieni – mówią Emmet O’Neill oraz Lucy Comerford, którzy wyczyścili graffiti.

W podobnym tonie wypowiada się burmistrz Liverpoolu, który stwierdził, że jeśli w mieście byłyby jakiekolwiek rasistowskie nazwy ulic, budynków czy placów to od razu by je zmienił. Sprawę zbada także Międzynarodowe Muzeum Niewolnictwa.

SPRAWDŹ TAKŻE: Małgorzata Ostrowska jest poważnie chora

Sprawdźcie piosenkę The Beatles „Penny Lane”.

Polecane

Share This