Warsaw Music Week


2010.08.06

opublikował:

Warsaw Music Week

WMU jest nową inicjatywą kulturalna w ramach starań o uzyskanie przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Impreza odbędzie się w dniach 17-25 września 2010r.

 

Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Koncerty, imprezy klubowe oraz pokazy audiowizualne odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. W programie znajdą się najlepsze imprezy z udziałem sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń będzie można uczestniczyć bezpłatnie.

 

Warsaw Music realizowany jest we współpracy z instytucjami międzynarodowymi. Partnerem strategicznym Warsaw Music jest Liverpool Music Week. Projekt przygotowany i realizowany w Liverpoolu –  Europejskiej Stolicy Kultury 2008. Przewidziano wymianę  kulturalną pomiędzy miastami polegającą na prezentacji muzyków z polski na scenie brytyjskiej i liverpoolczyków na scenach warszawskich. Dzięki współpracy z międzynarodową konferencją Don’t Panic oraz Instytutem Adam Mickiewicza, polscy wykonawcy będą mogli zaprezentować się przedstawicielom branży muzycznej z zagranicy, jak też wystąpią na Liverpool Music Week 2010. Współpraca z British Council obejmować będzie warsztaty oraz pokazy filmowe i audiowizualne.

 

 

Projekt powołany jest w ramach przygotowań Warszawy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Organizator: agencja Good Music Productions.

 

Więcej informacji już wkrótce.

 

Oficjalny serwis na www.warsawmusicweek.pl

Polecane

Share This