Warszawski koncert CASPIAN/EF/CONSTANTS przeniesiony do Progresji


2010.05.05

opublikował:

Warszawski koncert CASPIAN/EF/CONSTANTS przeniesiony do Progresji

Reszta trasy przebiega bez zmian, czyli:

 

15.05 20:00 Progresja / WARSZAWA

bilety: 30/35 (Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Progresja)

 

16.05. 20:00 Pod Minogą / POZNAŃ

bilety: 25/30 pln (Rock Long Luck, Pod Minogą, CIM, bilety24.pl)

 

17.05 20:00 Łódź Kaliska / KRAKÓW

bilety: 30/40 pln (do nabycia w klubie)

 

Każda z tych formacji prezentuje swój własny styl i pomysł na interpretację post-rockowej stylistyki. Będziemy mieli okazję usłyszeć transowe rytmy Caspiana, efemeryczne gitaru Ef, oraz drapieżne brzmienia Constants. Serdecznie zapraszamy !

 

*************************************

 

CASPIAN (usa)

 

Caspian to post-rockowy zespół założony jesienią 2003 w Beverly, w stanie Massachusetts. W pierwszym roku swojego istnienia zespół koncentrował się na komponowaniu i nagrywaniu materiału na demo, grając jednocześnie nieliczne koncerty (w tym jako support japońskiego zespołu Mono). W 2005 roku muzycy podpisali kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią Dopamine Records, nakładem której w listopadzie tego samego roku wydane zostało pierwsze EP zespołu, zatytułowane You Are the Conductor.

 

Rok 2006 muzycy rozpoczęli od trasy koncertowej po północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych (styczeń), by następnie wyruszyć w pierwszą, dwumiesięczną, liczącą 28 występów trasę koncertową po całym kraju. W sierpniu 2006 roku zespół wraz z Ethanem Dussault (basistą zespołu Garrison) rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu The Four Trees. Podczas drugiej trasy koncertowej po Stanach (wrzesień 2006) Caspian własnym nakładem wydał swoją drugą EPkę, Tour EP, a w trakcie trasy w 2007 roku formacja powiększyła się o trzeciego gitarzystę, Erina Burke-Morana ( ex-The Fly-Agaris Sky.

Wspomniany, pierwszy album The Four Trees wydany został 10. kwietnia 2007 roku przez Dopamine Records w Stanach Zjednoczonych, w Europie zaś w lipcu 2008 roku przez Make My Day Records.

 

Również w 2008 roku wytwórnia Radar Recordings wydała 7calowy split Caspiana z zespołem Constants.

 

W sierpniu 2009 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Tertia”. We wrześniu 2009 zespół zagrał wspólną trasę po Polsce z zespołem God Is A Astronauts

 

Skład:

 

Philip Jamieson – Guitar, Programming, Samples

Erin Burke-Moran – Guitar

Joe Vickers – Drums

Chris Friedrich – Bass Guitar

Calvin Joss – Guitar

 

**

 

EF (swe)

 

Wszystko zaczęło się w maju 2003 roku Członkowie zespołu spotkali się w Gothenburgu, w całkiem zwyczajnych okolicznościach przyrody. Tamtej nocy kilka rzeczy ustalono i tych ustaleń się trzymano.

 

Tydzień później muzycy po raz pierwszy skrzyżowali swoje instrumenty. (Był to bardzo gorący dzień, a piwniczne powietrze niesprzyjało). Bardzo szybko odkryli, że interesuje ich kreowanie pięknychd źwiękowych pejzaży oraz mixowanie delkatnych melodii, (gitarowych) efektów idynamiki z eksplozją I czystymi emocjami.

 

Mówi się, że ef to melodie Explosions In The Sky,siła Cult Of Luna, piękno Sigur Ros oraz eksperyment spod znaku Mogwai.Mieszanka doskonała, nie da sięzaprzeczyć!

W maju 2006 roku efwydało swój debiutancki album “Give me beauty… Or give me death!” w startującej niezależnej wytwórni And the Sound Records.

 

Jest rok 2008, tak wiele wydarzyło się przez ostatnich kilka lat. Zespół 4 razy zmieniał gitarzystę, zagrał jedną trasę w Szwecji, 5 długich tournee po Europie, pojawił się na kilku międzynarodowych kompilacjach. Ef dzielili scenę z takimi zespołami jak Red Sparrows, 65 Days of Static, Aereogramme, the Album Leaf, Unwed Sailor, Gregor Samsa – by wymienić tylko kilka z nich.

 

“Give me beauty…” zostało wydane w Japonii przez indie label dużej wytwórni – Thomason Sounds (oddział Inpartmaint.com) a wkrótce później w Kanadzie w niezależnym labelu 9.12Records.

 

Muzycy ef spędzili całą jesień roku 2007 w studiu, nagrywając swój drugi pełnometrażowy album zatytułowany „I am responsible”. Współpracowali w czasie jego realizacji z Patrikiem Torssonem, artystą/producentem sceny elektronicznej, a  kooperacja ta wpłynęła na brzmienie płyty w znaczący sposób. Utwory są bardziej skupione, lecz jednocześnie jeszcze bardziej wybuchowe. Przypomina to jazdę rollercoasterem poprzez ciemność i światło, wypełnioną emocjami, eksplozjami i energią. Daje ci to możliwość poczucia tego czegoś, żeby to zrobić musisz podejść naprawdę blisko. ” I am responsbile” to płyta, która jest blisko i ogrzewa – prawie jak ognisko.

 

Skład:

 

Tomas Torsson – guitar, vocals, accordion

Claes N Strängberg – guitar, vocals, organ, melodica, laptop

Jonatan Hammar – guitar, vocals, cello, trumpet

Mikael Hillergard – electric bas

Niklas Aström – drums, melodica

 

**

 

CONSTANS (usa)

 

Constants jest grupą post rockową która powstała w Bostonie w 2003 roku. Po zagraniu 2 tras koncertowych w USA wydali EP „The Murde of Tom Fitzgerril” która spotkała sie dobrymi opiniami wśród krytyków i słuchaczy. Sławe w USA przyniósł im fakt wyruszenia w 10 miesieczną trase starym 66cio osobowym autobusem napędzanym olejem warzywnym (jeśli ktos jest zainteresowany, własnie wystawili ów wehikuł na sprzedaż). Tym razem przyjezdzaja do Europy w ramach promocji swojego nowego 3 plytowego wydawnictwa: „The Foundation”, „The Machine” i „The Ascension”.

 

Skład:

 

Will Benoit – Guitar/vocals/Programming

Rob Motes – Drums

Orion Wainer – Bass

Polecane

Share This