Warszawski koncert Nigela Kennedy`ego


2009.08.18

opublikował:

Warszawski koncert Nigela Kennedy`ego

Jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie skrzypków zawita znowu do Warszawy.  

Artysta, którego koncerty wypełniają filharmonie i najbardziej prestiżowe sale koncertowe na świecie, w Klubie Stodoła postanowił dać koncert, dostępny dla szerszej publiczności, dzięki specjalnym cenom biletów. Ceny biletów na warszawski koncert Nigela Kennedyego zaczynają się już od 70 zł! To już nie pierwszy występ sławnego skrzypka w tym miejscu.

Traktowany jako cudowne dziecko, był ulubieńcem Yehudiego Menuhina, w którego szkole studiował. Później przeniósł się do Juilliard School of Music w Nowym Jorku, do klasy Dorothy DeLay.

Początkiem światowej kariery Kennedy`ego był występ w 1977 r. w prestiżowym London Royal Festival Hall. Wykonał wówczas Konceert skrzypcowy Mendelssohna z orkiestrą Philharmonia pod dyrekcją Riccardo Mutiego. W 1980 r. zadebiutował z orkiestrą Filharmoników Berlińskich, a w 1987 r. zagrał po raz pierwszy z Filharmonikami Nowojorskimi. Od początku muzyk związany jest ekskluzywnym kontraktem na nagrania klasyczne z wytwórnią EMI Classics. Nagranie w 1989 r. Czterech pór roku Vivaldiego przyniosło mu światowy rozgłos. Przez pół roku nagranie to przodowało na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.

Sprzedanie 2 milionów egzemplarzy sprawiło, iż wpisano ten album do Księgi Guinnessa, jako najlepiej sprzedawany album z muzyką klasyczną. W latach 1992 – 1997 skrzypek przestał koncertować publicznie. Po pięciu latach przerwy odbył tryumfalne światowe tournée, które przypomniało go publiczności. W 1999 roku Kennedy przygotował album „The Kennedy Experience” – inspirowany muzyką Jimmiego Hendrixa.

Nigel Kennedy Quintet, 13 października 2009 (wtorek), Wejście godz. 19:00, początek koncertu 20.00

W przedsprzedaży stojący: 70 zł, w przedsprzedaży siedzący: 90 zł.

W dniu koncertu stojący:  85 zł, w dniu koncertu siedzący 105 zł

Polecane

Share This