Wczoraj byliśmy świadkami historii – Beyoncé pobiła rekord ilości zdobytych nagród Grammy


2021.03.15

opublikował:

Wczoraj byliśmy świadkami historii – Beyoncé pobiła rekord ilości zdobytych nagród Grammy

Podczas wczorajszego wieczoru Beyoncé pobiła kobiecy rekord ilości przyznanych nagród Grammy. Wraz z wczorajszymi statuetkami, Bey ma na swoim koncie 28 nagród, co czynią ją jedyną kobietą z taką ilością zwycięstw. Beyoncé pobiła rekord Alison Karuss, która posiada 27 statuetek.

Autorka „Brown Skin Girl” ma obecnie na swoim koncie dokładnie tyle samo statuetek co słynny producent Quincy Jones. Co ciekawe, jest tylko jedna osoba, która wygrała więcej nagród niż Quicy i Beyoncé – jest nią nieżyjący już dyrygent Georg Solti. Zdobył on 31 nagród Grammy. Biorąc pod uwagę, że Beyonce jest w sile wieku i swoich artystycznych możliwości, jest szansa, że już wkrótce wokalistka będzie się mogła pochwalić kolejnym rekordem.

Przypomnijmy, że Beyoncé swoje pierwsze Grammy zdobywała jeszcze jako członkini zespołu Destiny’s Child. Pierwszą statuetkę za solowe dokonania odebrała w 2004 roku. Warto wspomnieć, że Beyoncé jest najczęściej nominowaną artystką w historii Grammy. Ma na swoim koncie 62 nominacje.

</div

Polecane

Share This