We Fell To Earth supportem przed koncertem AIR w Polsce


2009.11.14

opublikował:

We Fell To Earth supportem przed koncertem AIR w Polsce

WFTE to autorzy tematów muzycznych do seriali Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, Plotkara, Wzór. Ich muzyka to mieszanka elektroniki i progresywnego rocka. W grudniu pojawią się jako support przed warszawskim koncertem AIR (na zdjęciu).

We Fell To Earth to duet elektroniczny, który tworzą amerykańska wokalistka Wendy Rae Fowler oraz brytyjski dj i producent Richard File – członek legendarnej formacji U.N.KL.E. Oboje poznali się za sprawą innej legendy – leadera i wokalisty Queens Of The Stone Age i Eagles Of Death Metal – Josh’a Homme’a, który przy okazji jednej z sesji nagraniowych dla U.N.K.L.E, zaprosił ich jednocześnie do studia. Tak oto zetknęły się dwa muzyczne światy: Wendy Rae Fowler – dorastająca w Północnej Karolinie przy dźwiękach Pink Floyd oraz pochodzącego z Wielkiej Brytanii DJ’a i producenta Richarda File’a, szerzej znanego jako wokalista i klawiszowiec U.N.KL.E. Mimo odmiennych z pozoru gustów muzycznych File i Fowler znaleźli płaszczyznę porozumienia i rozpoczęli trwającą do dziś współpracę. Muzycy czerpią swoje inspiracje z krautrocka oscylującego wokół muzyki progresywnej, elementów elektroniki oraz psychodelii. Wśród swoich ulubionych artystów duet wymienia grupy Can oraz Faust.

Ich debiutancki album „We Fell On Earth” ukazał się w 2009 roku i jak mówi Richard większość utworów, to wynik improwizacji muzycznych. Ich muzyka szerzej znana jest z kilku popularnych seriali – Plotkara, Wzór oraz Kryminalne Zagadki Nowego Jorku.

 www.myspace.com/wefelltoearth

AIR / support: We Fell To Earth

10 grudnia 2009

Arena Ursynów / Warszawa

ul. Pileckiego 122, godz. 20.00

wstęp od godz. 19.00

Więcej informacji na www.goodmusic.com.pl

Ceny biletów: stojące: 140 zł, siedzące kat II: 180 zł, siedzące kat I: 220 zł

Polecane

Share This