„Weird Al” Yankovic znów szaleje. Tym razem parodiuje Lorde i Iggy Azaleę (wideo)


2014.07.20

opublikował:

„Weird Al” Yankovic znów szaleje. Tym razem parodiuje Lorde i Iggy Azaleę (wideo)

Po będącym parodią „Happy” Pharrella Williamsa klipie do „Tacky” , czas na dwa kolejne teledyski Ala Yankovica. Tym razem amerykański komik parodiuje „Fancy” Iggy Azalei („Handy”) oraz hit Lorde „Royals” („Foil”).

W czasach, kiedy dosłownie każdy może robić zdjęcia i filmy a potem wrzucać je do internetu, życie profesjonalnego prześmiewcy nie jest usłane różami. Żeby znaleźć się na ustach wszystkich, musi dokonać coś naprawdę ekstra. A jeżeli jest to słynny „Weird Al” Yankovic, którego płyty docierają do samego szczytu Billboard TOP200, to mamy pewność, że jest to parodia najwyższej jakości. W końcu nagrał ich już ponad 150, robi to od 1976 roku a „Fat” (parodię „Bad” Michaela Jacksona), „Like A Surgeon” (parodię „Live A Virgin” Madonny) czy „Smells Like Nirvana” (wiadomo) znają prawie wszyscy.

Właśnie ukazała się najnowsza, 14 płyta „Weird Ala” zatytułowana „Mandatory Fun”. Wśród 12 piosenek na płycie znajdziemy m.in. Alowe wersje „Happy” Pharrella Williamsa, „Blurred Lines” Robina Thicke, „Royals” Lorde czy „Radioactive” Imagine Dragons.  Sporym zaskoczeniem jest też uwielbiana przez Yankovica polka-medley hitów Miley Cyrus, Foster The People oraz Macklemore’a i Ryana Lewisa. Tradycyjnie nie zabrakło tez utworów oryginalnych, zaśpiewanych w stylu m.in. Foo Fighters i Pixies.

„Handy”

„Foil”

Polecane

Share This