„Weird!”, drugi album Yungbluda już w sieci


2020.12.04

opublikował:

„Weird!”, drugi album Yungbluda już w sieci

Kontynuując ścieżkę surowej wrażliwości, której pierwszą odsłonę mogliśmy usłyszeć na debiutanckiej płycie „21st Century Liability” z 2018 oraz wydanej rok później EP-ce „the underrated youth”, YUNGBLUD na „Weird!” pokazuje swoje najbardziej emocjonalnie złożone dzieło w dotychczasowej karierze. Nagrania odbyły się w Londynie i Los Angeles wspólnie z Cervinim, Greattim oraz Mattem Schwatzem (Cold War Kids, Bullet For My Valentine, Massive Attack). Zgodnie z konsekwentnym postanowieniem artysty, by nie dać się zamykać w żadnej szufladzie, „Weird!” to dziki i eklektyczny kolaż dźwiękowy: harmonie inspirowane Queen, beatlesowskie progresje akordów, elementy dance-punka, glam-rocka, hip-hopu i metalu.

23-letni artysta, który naprawdę nazywa się Dominic Harrison, wyjaśnia:

– To historia dojrzewania, akceptacji i wyzwolenia, zarówno w kontekście płci, gender, narkotyków, złamanego serca, jak i innych zawirowań, które przechodzimy w życiu.

Artysta porównuje „Weird!” do odcinka „Skins” w formie albumu i dodaje: – Mam nadzieję, że dzięki tej muzyce ludzie będą mogli poczuć, że to w porządku, gdy czujesz się nie na miejscu lub dziwakiem, bo życie po prostu JEST dziwne. Ale to właśnie jest w nim takie piękne. Dlatego nigdy nie próbujcie być kimś innym. Żyjcie, będąc sobą.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat.

Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”. Na początku 2020 YUNGBLUD zwyciężył MTV Push: Ones to Watch, znalazł się także na shortliście prestiżowego plebiscytu BBC Sound of. W lutym zwyciężył w kategorii Najlepszy teledysk na NME Awards, a potem triumfował w kategorii Best Push na 2020 MTV EMA.

Polecane


Share This