Wejściówki na Tinariwen także w Palladium


2011.09.08

opublikował:

Wejściówki na Tinariwen także w Palladium

Pierwszy w Polsce koncert legendy afrobluesa odbędzie się 22 października w warszawskim klubie Palladium.

Ceny biletów:

Bilet normalny – stojący: 99 zł (do 22.09), 119 zł (od 23.09 do końca)

Bilet VIP – siedzący: 139 zł (do 22.09), 159 zł (od 23.09 do końca)

Bilet VIP – numerowane miejsce siedzące na balkonie – uprawnia do odbioru specjalnego, wydrukowanego na papierze ekologicznym plakatu B1 (limitowana edycja)!

Dystrybucja: Ticketpro (m.in. Salony Empik i Media Markt) oraz kasa Palladium

Najnowsza, wydana przez Universal Music Polska, płyta Tinariwen zatytułowana ”Tassili” nagrana została na algierskiej pustyni i jest powrotem do muzycznych korzeni grupy – tym razem elektryczne gitary zostały zastąpione akustycznymi, a towarzyszą im prymitywne, plemienne rytmy. W powstaniu albumu wzięli udział Tunde Adebimpe i Kyp Malone z TV On The Radio a także Nels Cline z zespołu Wilco. Płytę odsłuchać można za pośrednictwem portalu NPR Music.

Muzyka Tinariwen, następców legendarnego Ali Farka Toure, to afrykański blues, rytm tradycyjnej muzyki regionu Południowej Sahary, dźwięki pustyni. Historia grupy zaczyna się w 1982 roku w obozie Tuaregów w Libii, to stamtąd ci gitarowi poeci i duchowi rebelianci rozpoczęli swoją podróż na sceny świata. Tinariwen to pierwszy zespół z tego kręgu kulturowego używający gitar elektrycznych, według Roberta Planta (Led Zeppelin) i Thoma Yorke`a (Radiohead), grupa ma szansę zostać najlepszym współczesnym zespołem rockowym.

Pierwszy studyjny album Tinariwen – „The Radio Tisdas Sessions” ukazał się na CD w 2002, jednakże zespół ma na swoim koncie sporą liczbę amatorsko rejestrowanych kaset. Druga płyta zespołu zatytułowana „Amassakoul” („Podróżnik”) przyniosła tej formacji międzynarodowy rozgłos i zaowocowała koncertami na całym świecie, m.in. na festiwalu Roskilde czy u boku Carlosa Santany i The Rolling Stones.  Silną pozycję grupy umocniły dwie kolejne, znakomicie przyjęte płyty „Aman Iman” i „Imidiwan”. W Polsce Tinariwen dali niezwykle entuzjastycznie przyjęty występ na festiwalu Open`er w 2010 roku, w październiku wystąpią na 2 koncertach: w Warszawie i Wrocławiu.

Polecane

Share This