Wianki nad Wisłą już dziś


2011.06.25

opublikował:

Wianki nad Wisłą już dziś

Po rocznej przerwie spowodowanej remontem parku i budową Multimedialnego Parku Fontann, Wianki znów odbędą się na Podzamczu. To właśnie w tym miejscu Stołeczna Estrada organizuje je od kilkunastu lat. Co wydarzy się 25 czerwca podczas sobótkowej nocy? Na samym dole dostępny jest program i  lista artystów, którzy wystąpią podczas wieczornego koncertu gwiazd.

Wianki nad Wisłą to impreza z tradycjami. Nawiązuje do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia, które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc. W programie imprezy współczesność przenika się z tradycją.

Rodzinny piknik, kiermasze rękodzieła i wyrobów przygotowywanych według dawnych receptur, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy oraz turystów, którzy licznie odwiedzają imprezę.


W tym roku szczególnym elementem zabawy będzie rodzinna gra miejska przygotowana specjalnie na tę okoliczność. Aby w finałowym happeningu (godzina 18) udało się uwolnić Sawę z rąk zazdrosnego Peruna, zawodnicy będą musieli przechytrzyć różne demony i strzygi, żeby zdobyć wianki dla Sawy. Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić do ponownego spotkania Warsa i Sawy. Wszyscy, którzy przyjdą nad Wisłę będę mogli zobaczyć na własne oczy słowiańskich bogów i inne fantastyczne postaci z gry, które razem z uczestnikami wypuszczą w nurt Wisły wianki.

Wieczorem na dużej scenie ustawionej przy ulicy Sanguszki zagrają dla nas znakomici artyści: Monika Brodka, Wilki oraz gwiazdy z zagranicy – KELIS I SUNRISE AVENUE.

Zwieńczeniem nocnej zabawy będzie jak zwykle gigantyczne widowisko pirotechniczne.

Godzinowy program:

14.00 – 19.00 piknik i gra miejska

18.00 – happening świętojański

20.00 – 24.00 – koncerty

BRODKA

KELIS

WILKI

SUNRISE AVENUE

24.00 – pokaz ogni

Szczegóły dotyczące artystów oraz zapisów na grę terenową znajdą Państwo na stronie www.estrada.com.pl

Polecane

Share This