Wianki nad Wisłą już w sobotę. Mamy harmonogram imprezy

Na scenie Razorlight, Dżem, Hey i Łąki Łan.


2014.06.17

opublikował:

Wianki nad Wisłą już w sobotę. Mamy harmonogram imprezy

21 czerwca 2014

Podzamcze – Bulwary nad Wisłą

14:00 – 00:00

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie. Dotychczas najważniejszym elementem warszawskiej Nocy Świętojańskiej była muzyka i wieczorne koncerty. Tym razem Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała całodzienny program rodzinny, na który zaprasza już od wczesnych godziny popołudniowych.

Dzięki nowej formule przygotowanej przez Stołeczną Estradę świętowanie najkrótszej nocy w roku trwać będzie przez cały dzień, wieczór, aż do północy. Piknik Świętojański XXI za sprawą pomysłów młodych animatorów połączy tradycję z nowoczesnością. Podzamcze podzielone zostanie na cztery strefy tematyczne gdzie nie zabranie atrakcji dla każdego. Oprócz zabaw świętojańskich z wiankiem w tle, będzie można również podróżować po Wiśle tradycyjnymi łodziami i obserwować loty balonów.

Wieczorem, od godz. 20.00 na plenerowej scenie przy ulicy Sanguszki rozpoczną się koncerty, które potrwają do północy. Na zakończenie jak zwykle zachwyci nas spektakularny, kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni pt. „Polskie Kwiaty” z towarzyszeniem muzyki.Program „Wianków nad Wisłą”

14:00 – Rozpoczęcie Pikniku Świętojańskiego na Podzamczu

19:30 – Parada Balonów

Koncerty:

20:00 – Łąki Łan

21:00 – Hey (na zdjęciu)

22:00 – Dżem

23:00 – Razorlight

00:00 – Pokaz sztucznych ogni pt. „Polskie Kwiaty”

Szczegółowy opis atrakcji podczas pikniku świętojańskiego:

Strefa twórczej swobody:

14:00 – 16:30 – Malowanie żagli

16:30 – 17:00 – Uroczyste przeniesienie żagli z Podzamcza na nabrzeże Wisły oraz zamocowanie na masztach tradycyjnych warszawskich łodzi.

14:30 – 19:00 – Kreacje wiankowe – Metodą sitodruku i techniką flex będziemy zdobić wiankowymi motywami tekstylia (każdy może przynieść własną bawełnianą koszulkę, torbę itp.) Dodatkowo do wygrania koszulki przygotowane przez grupę Vlepvnet.

14:00 – 19:00 – Wiankowa góra – W punkcie florystycznym z kwiatów, ziół i zbóż każdy chętny będzie mógł upleść własny wianek, a pomocą służyć będzie florystka, która pokaże niecodzienne metody.

14:00 – 19:00 – Akcja „Życzenie na lato” i plecenie ogonów z kwiatów paproci. Wspólnie z uczestnikami imprezy i zespołem Łąki Łan przygotujemy 10 paprotnych ogonów, które wykorzystane zostaną w paradzie balonów. Jeden z nich zawierać będzie życzenia na lato uczestników imprezy. Ponadto na stoisku TVP Warszawa uczestnicy zabawy będą mogli podzielić się swoim życzeniem przed kamerą.Strefa spełnionych marzeń:


14:00 – 19:00 – Stoisko wróżki wiankowej.

Ponadto konkursy, gry i zabawy przygotowane przez partnera imprezy – Lotto. Do wygrania wiankowe koszulki, specjalne wianki, zdjęcia w fotobudce oraz rejsy po Wiśle.

{sklep-cgm}Strefa tradycji wiślanej:


14:00 – 20:00 – Rejsy tradycyjnymi łodziami między dwoma brzegami Wisły.

Regaty łodzi flisackich, lejtaków i pychówek. Możliwość odbycia podróży w przeszłość i spędzenia czasu w bindudze, tradycyjnej przystani żeglarskiej. Będzie można w niej poznać ludzi oddanych rzece i jej historii, spróbować zupy rybnej z kociołka, posłuchać tradycyjnych pieśni i zrelaksować się w naturalnym otoczeniu praskiego brzegu Wisły.

Dwuosobowe rejsy będzie można wygrać w konkursie zorganizowanym przed imprezą. W tym celu trzeba będzie odnaleźć kwiat paproci, który wyrośnie na Krakowskim Przedmieściu już 14 czerwca.

Strefa balonów:

17:30 – 19.30 – Możliwość obejrzenia przygotowań 11 ekip balonowych do parady. Razem z zespołem Łąki Łan przygotujemy ogony paprotne do uroczystej wiankowej podróży na drugą stronę rzeki.  Około godziny 19:30 planowany jest odlot balonów z Podzamcza.

       

Strefa wolontariatu:

W tym roku przy organizacji Wianków nad Wisłą współpracować będziemy z około 30 osobową grupą wolontariuszy. Będą oni animować publiczność w strefach wiankowych, a także opowiadać o idei wolontariatu w przyjaznej przestrzeni. Dzięki specjalnym ankietom zbierzemy informacje od uczestników Wianków jak chcieliby spędzić 20 edycję imprezy, która odbędzie się za rok.

Polecane

Share This